Güncel

ORTAOKULDA MÜZİK ATÖLYESİ OLUŞTURULDU

Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi çerçevesinde Kardelen Ortaokulu’nda BeşiktaşShipYard Tersanesi sponsorluğunda yaptırılan Tasarım Beceri Atölyesinin (Müzik Atölyesi)açılışı gerçekleştirildi.

Müzik atölyesinin açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, Tersane Temsilcisi MühendisRoberto Sergio, Bakanlık Maarif Müfettişi Kamer Özdemir, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı,öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Erken yaşta müzik eğitiminin sosyal hayata katkı sunduğunu ve uzun vadede kişisel gelişimebüyük fayda sağladığını dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun; “Müziği sadecedinlemekle kalmayıp müziğin tam içerisinde yer almak, kendi tarzını yansıtmak, kişisel gelişiminekatkı sunmak amacıyla atölyemizin müziksever öğrencilere kapılarını açtık. Öğrencilerimizinmüzik, sanat, spor ve kültürle tam öğrenmelerini destekliyoruz. Emeği geçenlere teşekkürediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Müdür Ali Tosun, sanatın yaşamın her alanında vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirterek eğitimle beraber ülkenin kendisini yetiştirmiş başarılı sanatçılara da ihtiyacı olduğunu söyledi.Onlara kendilerini her alanda geliştirmeleri tavsiyelerinde bulundu.

Müzik Atölyesinin açılışını gerçekleştiren Müdür Ali Tosun, daha sonra öğrenci ve öğretmenler tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisine eşlik etti. Bir süre öğrencilerle sohbet etikten sonra sınıfları ziyaret etti.Sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelerek,öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: