Güncel

ORAL”BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN ”

Vatandaşların Ramazan bayramını kutlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral,“Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir” dedi.

11 ayın Sultanını uğurlamanın hüznünün yaşandığını ifade eden Başkan Oral, “Bir taraftan da bayrama kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı özel günlerdir”dedi.

EŞSİZ BİR FIRSAT”

Başkan Oral yaptığı açıklamada, “Bayramların toplumsal barış için, sevgi, dostluk,kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için eşsiz bir fırsattır. Bayramların huzur ve mutluluğun,dostluğun, sevginin, saygının, barışın, hoşgörünün pekişmesine vesile olduğu, güzel ahlakı, insanlara iyi davranmayı, küçükleri sevindirmeyi, büyüklere saygıyı ve onları ihmal etmemeyi hatırlatır.

“EVDE KALALIM”

Bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı,geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız.Bu yıl, Ramazan Bayramı’nı buruk kutlayacağız. COVID-19 salgını nedeniyle bayramdakucaklaşamayacağız. Ancak bayramın coşkusunu ailelerimizle birlikte yaşayacağız.Vatandaşlarımızdan bayram süresince de zorunlu kalmadıkça evlerinden dışarıçıkmamalarını istiyoruz.

Bu vesileyle; Türk ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını kutluyor, Bayram’ın Ulusumuza, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: