Güncel Kültür-Sanat

ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında İlçelerimizdeki birçok ilk ve ortaokuldan öğrenciler bugün Yalova Kipa AVM Sinemalarında gerçekleşti.

Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın Projesi

Öncelikle hiç sinemaya gidememiş öğrencilerimizin sinema ile buluşturulması ve öğrencilerimizde, toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak ve çevresine daha yararlı bireyler yetiştirmek amaçlandı.

Rehber öğretmenleri eşliğinde etkinliğe katılan öğrencilerin büyük kısmı ilk defa böyle bir ortamda sinema izleyeceklerini ifade etti.

Öğrencilerin bu heyecanına İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin Çibir katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında sağlanan projeye öğrencilere, Bakanlıkça belirlenmiş olan “Konuşan Hayvanlar” filmi izletildi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: