Güncel

Neslican’ın Adı Yalova’da Yaşatılacak

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 2014-2019 döneminde toplumsal duyarlılık yaratan konularda farkındalık yaratmak adına sembol olan kişilerin adlarını çeşitli yerlere vererek Yalova’da ölümsüzleştirmişti. Kansere karşı vermiş olduğu mücadeleyle sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Neslican Tay ismi de RDKM Nikah Salonuna verilecek.

Özgecan, Eylül Umutlu, Eren Bülbül, Koray Şener, Hakan ve Oğuz Arda Sel gibi toplumsal duyarlılığı ön plana çıkaran isimler Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından unutulmayarak Yalova’da yaşatılmakta. Kansere yakalanan 3 kez bu hastalığı yenmesine karşın geçtiğimiz günlerde hayata veda eden, hastalığa karşı yapmış olduğu mücadele ile tüm gönüllere giren Neslican Tay isminin de Yalova’da yaşatılacağı Başkan Salman tarafından açıklandı.

Neslican Tay’ın adının Raif Dinçkök Kültür Merkezi içerisinde bulunan Nikah Salonuna verileceğini söyleyen Başkan Salman; “Geride kalan 5 yılda farkındalık yaratmak adına yaşadıkları olaylar nedeniyle insanların hafızalarına kazınan isimleri kentimizde yaşatma kararı almış ve isimlerini çeşitli yerlere vermiştik. Bu dönemde de bu duyarlılığımızı sürdüreceğiz. Keşke böyle acılı, toplumu derinden üzen olaylar olmasa, hayat her zaman yüzümüze gülse. Ancak yaşam devam ettikçe gencecik umutlarımızı bir vesileyle kaybediyoruz. Neslican, yaşama olan bağlılığı ve pozitif enerjisiyle tüm ülkeyi kendisine hayran bıraktı. Azmi sayesinde bu illet hastalığı 3 kez dize getirdi. Örnek oldu. Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde 4 kez yakalandığı hastalık nedeniyle vefat etti. Unutulmaması gereken bir mücadeleye imza attı. Vefatı sonrasında ailesine ulaşarak ablası Nazlı Hanım ile görüşüp almış olduğum bu kararı kendileri ile de paylaşarak başsağlığı diledim. Topluma bu denli bir iz bırakan Neslican kızımızın adı attıkları imza ile mutluluklarını perçinleyen çiftlerimizin nikahlarının kıyıldığı salona veriyoruz. Her nikah kıyıldığında inanıyorum Neslican’ın o yaşama azmi ve sevinci insanlara da yayılacak. Neslican kızımıza bir kez daha Allah’tan rahmet,kederli ailesine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: