Güncel

Mutlu ve Başarılı Çocuk Semineri Yapıldı

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 1ci sınıf öğrenci ve velilerine yönelik Mutlu ve Başarılı çocuk konulu bir seminer düzenlendi.

Seminer Halk Eğitim Konferans salonunda gerçekleştirildi. Konferansa Düzce Eğitim Fakültesinden Doç. dr . Elçin Yazıcı katıldı.

Seminere Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun , Müdür Yardımcısı Ali Çibir , veliler ve öğrenciler katıldı.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun Konuşmasında”Bizim öğrencilere destek veren velilere ihtiyacımız var . Öğretmen , öğrenci ve veli olmadan eğitimde başarı elde edilemez . Okullarımızdaki öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitilmesi için birlikte hareket edeceğiz . Bugün burada 1 velimize dahi bilgilendirebilirsek amacımıza ulaşmış olacağız. Unutulmamalıdır ki bizler yani öğretmenler çocuklarımız için varız. Sizler bize güvenin biz sizlere güveniyoruz. Yalova eğitimde marka il olma hedefine emin adımlarla ilerliyor.Çocuklarımızı sadece sınav sonuçlarına göre sınıflandıran bir eğitim sisteminden uzaklaştırıyoruz. Artık sosyal yaşamında, sporda başarılı insanlarla iyi ilişkiler kurabilen vatanını, devletini ve milletini seven bireyler yetiştiriyoruz ”dedi.

Doç. dr . Elçin Yazıcı ise konuşmasında ”Çocuklarla sahnede dans eden ve onlarla eğlenen Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Elçin Yazıcı ise velilere önemli tavsiyelerde bulundu. Yazıcı konuşmasında, “Sistemin eksikleri, ailenin düşük farkındalık seviyesi, öğretmenlerin tutumları çocukların yaşamlarını ve ruh sağlığını olumsuz yönde etkilediği durumlarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Çocuk yaşta okul başarısının, yaşam başarısıyla eş görülmesi sebebiyle çocukta herhangi bir başarısızlık durumu, çocuğu ve aileyi olumsuz etkileyebiliyor. Hatta aile içi ilişkileri bile etkileyecek boyutlara ulaşabiliyor. Yarışın, rekabetin ve kıyaslanmanın baskısı sebebiyle, okul başarısıyla kendilik değerini tanımlamaya başlayan çocuk, yetişkinlik döneminde de mesleki başarısıyla kendilik değerini tanımlamayı sürdürüyor ve bu durum amaçsızca peşinden koştuğu kariyeri yüzünden mutsuz bir hayat yaşamasına sebep olabiliyor. Hayatının merkezine kariyerinden başka hiçbir şey koyamayan birey dönüp baktığında, boş bir hayat yaşadığını düşünüyor ve bu durum bir insanı depresyona sokabilmek için oldukça yeterli. Birey, iş ve sosyal hayatın dengesini kurmayı, daha mutlu olabilmeyi çocukluk dönemindeki sosyal ilişkileriyle ve deneyimleriyle öğrenmeye başlar, ancak tek hedefin bir başka arkadaşı geçmek olduğu ve akademik başarının her şeyin ötesinde algılandığı çocukluk döneminin, mutsuz insan yetiştirmenin ön koşulu olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: