Güncel Yalova Yaşam

Moskova’dan Yalova’ya Geldiler

8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneği Başkanı Mehtap Ensarioğlu. projeyi Koordine edenler Yalova Belediyesi Basın Bölümünden Erhan İkizkaya ve Rus Koordinatör -Tercüman Nana Babacan tarafından hazırlanan proje de Moskova’dan Yalova’ya bir bağ kuruldu.

Moskova’dan gelen medya ekibi Yalova’da Yürüyen Köşk , Kağıt Müzesi, Kant Müzesi, Termal- Gökçedere , Teşvikiye’de Deringöl, Kent Ormanı , Şelaleler, Altınova olmak üzere çekimler yaptı. Belediyelerin destekleri misafirperverlikleri üzerine teşekkür eden ekip bu çekimlerin Rusya da bulunan 9 ülkede gösterileceğini açıkladı.

Yalova’nında tanıtımının en iyi şekilde yapılmasını sağlayacak olan bu proje hakkında Ensarioğlu”Yalova 8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneği olarak bugün Yalova için güzel bir dayanışma sağladık. Moskova’dan gelen medya ekibine Yalova’yı tanıttık. Bu proje ile ilgili Koordinatörümüz Erhan İkizkaya , Başkan Yardımcımız Fahriye Barkın ekip olarak çok güzel çalışma yaptığımıza inanıyoruz. Rus Medya ekibini ilk Termali gezdirdik .Sağlık açısından yerini önemini kendilerine tanıttık. Daha sonra Teşvikiye – şelale ve dipsiz göle gittik. Yalova da Kent Müzesi Yürüyen Köşk ve kağıt Müzesi gezilecek. Altınova da da flomingoları tanıtacağız.

Bu projenin Yalova da olma sebebi ; Rus medyası Yalova da yaşayan Rus arkadaşlarıma ulaşmış. Yalova da sağlık turizmini ön plana çıkarmak ve Yalova’yı kış ve sağlık turizmi ve Rusya da tanıtmak için belgesel yapmak üzere Yalova’ya gelme kararı almışlar.Rus arkadaşlarım da bana ulaştı. Hemen bir program hazırladık. Çekim ve özellikle tanıtım yapılacak yerleri Erhan ikizkaya ya danıştık. Güzel bir ortak belgesel hazırlandı. Bu belgesel Rusça konuşulan her ülkede yayınlanacak.

Bizde yaptıkları videoları montajlandıktan sonra kayıtlar dahilinde Yalova Belediyesi ve Termal Belediyesine hediye edecekler. Ayrıca Yalova Belediye Başkanımız Sayın Vefa Salman’a, Termal Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sinan Acar’a ,Altınova Belediye Başkanı Sayın Metin Oral’a da teşekkür ediyorum. Derneğimize çok destek oldular. Yalova Belediyesi Basın Bölümünden Sayın Koordinatörümüz Erhan İkizkaya’ya ve Yalova Press ekibine de çok teşekkür ediyoırum. ” Dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: