Güncel

”Laf Değil İcraat Zamanı”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar Silivri’de yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremin Yalova açısından artık laf üretme değil icraat yapma zamanının geldiğini de gösterdiğini dile getirdi. Tatarildeki okulların risk durumu konusunda da vatandaşların aydınlatılmasını istedi.

Beklenen büyük İstanbul depreminin ayak sesleri olarak adlandırılan Silivri’deki 5.8 büyüklüğündeki deprem Yalovalıları kaygılandırdı. Bu noktada bir açıklama yapan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Mimar Erol Tatar ise, 17 Ağustos Marmara Depremi’nde çok ağır kayıplar verildiğini hatırlattı.

Yaşanan depremin artık icraat zamanının geldiğini gösterdiğini vurgulayan Tatar, “Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem yine büyük korkumuzu hatırlattı. 17 Ağustos 1999 da yaşamış olduğumuz büyük deprem daha hafızalarımızdan silinmedi. O günden bu güne ne yaptığımızı da sorgulamamız gerektiğini hatırlattı. Yalova’mız da yıkılan yüzlerce bina ve kaybedilen 2 bin 500 can.Ağır hasarlı bulunup yıkılan binaların yanında orta hasarlı tespit edilip güçlendirilen yüzlerce bina. Az hasarlı denilip, ufak tefek tamiratlarla içinde oturulan binlerce bina. Şimdi olası İstanbul depreminde ne gibi bir durumda olacağı bilinmeyen bu binalarda insanlarımız oturmaya devam ediyorlar. Kentsel dönüşümse Yalova’da sözde kaldı. Bugün Bahçelievler, Bağlarbaşı Rüstempaşa ve Fevzi çakmak mahallelerinde binlerce bina 40, 50 yıllık olup beton ömrünü doldurmuş vaziyettedir. B binalar bu gün yürürlükte olan yönetmeliklere göre yapılmamıştır. Bu binalar depremde nasıl bir durumda olacakları bir bilinmeyen olmasa gerektir. Yine buradan ilgili kurumlara soruyoruz Yalova’daki kaç okul dönüştürüldü. Kaç okul güçlendirildi. Kaç okula hiç bir işlem yapılmadı. Bunları kamuoyuna açıklasınlar. Şu anda riskli olup eğitim yapılan okul var mı? Bunları bilmek tüm öğrenci velilerinin hakkıdır. Sonuç olarak diyoruz ki ayak sesleri duyulan büyük depreme Yalova korkarız ki yine hazırlıksız yakalanacağız. Artık zaman laf değil icraat yapma zamanıdır. Tüm yetkilileri İYİ Parti olarak göreve çağırıyoruz. Mili Eğitim ve Valilikten okullarımızın durumuyla ilgili bilgilendirme bekliyoruz” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: