Güncel Yalova

Kurtuluş Programına Terör Engeli

Yalova Belediyesi tarafından Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98 yıldönümü münasebetiyle hazırlanan kutlama programı, ard arda gelen şehit haberleri nedeniyle Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından iptal edildi.

19 Temmuz 1921’de Bağımsız Yalova Bölüğü unsurlarınca işgalci güçlerden arındırılan kentimizin kurtuluşunun 98 yıldönümü Yalova Belediyesi tarafından hazırlanan etkinlik programı kapsamında düzenlenen resmi törenle kutlanmaya başlamıştı. Akşam 20:30’da 17 Ağustos Parkı önünden Edirne Belediye Bandosu eşliğinde başlayacak yürüyüşü 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek Mehmet Erdem konseri takip ederek,Yalova’nın kurtuluşu coşkulu bir şekilde kutlanacaktı. Ancak akşamüzeri gelen şehit haberleri nedeniyle Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman programın iptal edildiğini açıkladı.

“Bu Vatanı Hep Birlikte Kurduk”

Gündüz gerçekleştirdiğimiz resmi programda yapmış olduğum konuşmada Yalova; sevginin,dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, huzurun kenti dedim” diyen Başkan Salman; “Bu ülke din, dil, ırk, meshep ayrımı gözetmeksizin genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle hep birlikte canlar feda edilerek kurtarıldı, kuruldu. Bu destanı tarihin sayfalarına alevisi, sünnisi, lazı, çerkezi, kürdü kısacası Türk Milleti hep birlikte yazdık. Yıllardır oynanan oyunlar bu topraklardaki birlik ve beraberliğimizi bozmak istiyor. Yine hep birlikte 9143 hemşehrimizi şehit vererek kazandığımız Yalova’mızın düşman işgalinden kurtuluşunu kutlayacağımız bir günde ne yazık ki kahraman Türk Ordusu’nun neferlerini ülkemizin bekası için şehit verdik. Bitlis’te yaşanan hain saldırıda Jandarma Komutan Binbaşı Zafer Akkuş ve Irak’ın kuzeyi Hakurk Bölgesindeki çatışmada Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal şehit düştü.Mehmetçiklerimiz yaralandı. Bir kez daha şehitlerimizin ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. Bu nedenle hazırlamış olduğumuz kutlama programını iptal ettik” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: