Güncel

Kurslar Başladı

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Yalova Kadın ve Aile Dayanışma Derneği’nin koordineli yürüttüğü kurslar start aldı. 14 Mahallede yapılan anket çalışmalarına göre vatandaşların istekleri doğrultusunda yeni dönem kursları açıldı.

Yeni kurs döneminde; mutfak atölyesi, geri dönüşüm atölyesi, ilk ve ortaöğretim düzeyindeki çocuklara eğitim kursları (Türkçe-Matematik-İngilizce), beyin jimnastiği (satranç, briç, tavla, dama,dart), el sanatları (ebru, çini, seramik, çömlek, ahşap boyama), konfeksiyon kursları (dikiş, nakış, iğne oyası, mefruşat), resim, fotoğrafçılık, okuma-yazma ve spor kurslarının (yüzme, voleybol, basketbol,jimnastik, hentbol, masa tenisi, tekvando, bocce) yanında pilates, zumba, yoga kursları ile bisiklet ve trekking etkinlikleri hizmet vermeye başladı.

Yapılan çalışmalarla kadınlar, çocuklar ve gençlerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, mesleki eğitim alabilecekleri, alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslarda hedef nokta olan kadın,çocuk ve gençlere eğitimde, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda en önemlisi de kadına ekonomik alanda istihdam sağlamayı, hayatta daha sağlam ve güçlü durabilmeleri amaçlanıyor.

Yeni dönem kurslarına katılmak ve bu oluşumun içinde yer almak isteyen kadınlar, çocuklar ve gençler daha detaylı bilgilere; Belediyemiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nden, tüm mahallelerde yer alan Umut Merkezlerinden ya da (0226) 811 59 00 ve (0226) 811 50 24 numaralı telefonlardan ulaşabilirler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: