Güncel Köşe Yazıları

KULAKTAN KULAĞA

Hayat kime güzel bilemiyoruz aslında bu hafta size iki köşe yazımı sunacağım. Hani şu evde kal günlerindeyiz ya işte ne derseniz canımız sıkıldı yazıyoruz .

Bugünler de bir atarlanmalar bir gazeteci şovu var. Her biri kendi üzerinden gidiyor bakalım sonuç ne olacak. Sosyal medyacı demişler bir de bana hiç güleceğim yoktu. Ne desem aslında boşa yazmış boşa konuşmuş olurum. Ben kendimi kanıtladım beyler siz kendi derdinizle boğuşun.

Bugün erken uyandım. Kalk dedim . Her gün uyuyarak vakit yiyorsun zaten sabah hayrına de geç işinin başına yine mailler birikmiş. Bugünler de elim gitmiyor. Bir türlü kendi haberimi yapamıyorum ya bu canımı sıkıyor.

Evde kal günlerimizde ailemize yeni bir can getirdik. Yetim kalmış bir süt kuzusu, öyle güzel ki bir de afacan ki sormayın. Kedi sevmeyen babamız bile alıştı. Her anımız bu kedicik oldu . Hoş geldin miya , hoş geldin ailemize…

Diyorum ya yeni havadislerim var . Basından bir arkadaşımız you tuber olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Valla ne diyeyim yakışmış . Saygınlığı konuşması efektleri kurgusu ile gerçekten güzel olmuş. Eminim ki bu yolda ilerlerse başarısını zirveye taşıyacaktır.

Bugünler de anlayamadığım bir konu var. Yalova’nın TV’si varmış. Ben uydu kanalları dahilinde kablolu yayınlarda bile araştırdım. Yok be canlar nerede bu TV diye araştırma yaparken karşıma you tube kanalında bir programla karşılaştım. Şimdi bende evde bir odamı stüdyoya çevirip yayın yaparsam. TV’im mi oldu diyeceğim.

Dilim sivridir benim kusura bakmasın kimse sevdiklerimi yerden yere vururum çünkü hatalarını anlamaları için illaki gözlerine vurmam gerekir. Bugünlerde gerçekten kim ne yapacağını bilemiyor. Basın özgürlüğü diye bir konu var biliyorsunuz. Geçen gün 3 Mayıs da dünya özgür basını günü idi. İnandık mı ? Ben kutlamadım . Sizleri bilemiyorum.

Cumartesi günü ikinci köşe yazımda tabi yine anlatacaklarım var. Ama bu yazım gibi kısa metrajlı olmayacak. Hani biraz dokunduracağım. Tabiri caizse biraz seveceğim .

Hani gazeteciyim demek istiyorum. Ben bazı abilerim gibi 40 fırın ekmek yemediğim için diyemiyorum. Yazarım diyelim. Gazeteci olmak için bayağı zaman geçirmek lazım. Uzun yıllarını bu sektörde yıpratmak lazım.

Hava aydınlandı. Her günümüz aydınlık içinde geçsin. Korona günleri bitsin Esnaflarımızın yüzü gülsün. Çocuklarımız gençlerimiz yaşlılarımız sıkılmasın. Okullar açılsın. Herkes eski düzenine kavuşsun . Huzurlu bir gün diliyorum sizlere . Sürçü lisan ettim ise affola .

Saygılarımla

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: