Köşe Yazıları

Köşe İse Köşe Yazısı Çekinme Bir Tekmede Sen Vur !

Selam diyerek başlanılıyor muydu yazılara bilmiyorum. Bildiklerim ve çat pat kelimelerimle toparlayıp yayın alacağım . Her hafta sonu yazdığım köşe yazılarım Yalova da olan durumlar karşısında hafta içine kaydı.

Ne nerede nasıl ne yaptı ne oldu olay nedir sonuç nedir sebep nedir ne olmuş ne olmamış gibi sizi bir yerlere sürükleyip de başınızı ağrımadan özgün halk dili ile bilemediklerimle başlayacağım.

Kısaca Yalova’nın ilk ve tek haber portalı olmaktan ve günde 450 kişinin görüntüleme ve okumasını da göz önünde bulundurarak yazıyorum. Bize her türlüsünden haber yollayan ve enine boyuna bizimle tartışan şikayet eden ettiren halk medyasına iki çift lafım var aslında bugünlerde duyduklarınız okuduklarınız izlediklerinizi bir kenara bırakın bakalım.

Biraz da hani kalmışsa elinizi sol tarafınızdaki vicdanınıza koyun. Bu durumlar sizin can yanınıza gelseydi hatta yan komşunuza gelseydi ne yapardınız ? Yalova’lıyım demekle olmuyor bu iş. İlk vicdanınızı sorgulayın . Bu güne kadar Yalova da bir çok olay oldu. Halka desteği ile hep yanınızda olan birini sırtından vurmak mı gerekir?

Yalovalı olmak en kötü günde bir tekmede ben vurayım mı demektir?

Size inanmak istemiyorum. Bu hafta Yalova da olan durumla ilgili haber yayın yapmadım doğrudur. Sustu demişler yandaş demişler hatta bu haberden para almayacak ya yapmıyor demişler. Demiş demiş miş miş durmuşlar. Yazık valla acıdım size eskilerin bir lafı vardır. İşi olan işi ile ili olmayan eşi ile dertleşirmiş . Tabi bu böyle değil ama siz nasılsa bunu da anlamışsınızdır.

Yerel basın ulusal basın dahilinde ezdiniz geçtiniz Yalova çocuğunu, yazık! Yarın karşı karşıya geldiğinizde bu insanlar ya suçcuz ise nasıl bakacaksınız yüzlerine nerede kalacak o adamlığınız insanlığınız …

Herkes kendi eteğindeki taşları döküyor da aman diyeyim döktüğünüz taşlara bir gün takılıp da düşmeyin ..

Yalova’daki STK’lar şimdi sizde mi susuyorsunuz? Ne oldu dilinizi tilki yada çakal mı yedi ?

Düne kadar iyi idi de bugün mü kötü oldu? Bir kerede elinizi vicdanınıza koyup bir kere daha düşünün duran giderse yerine gelen aratır mı ? Aratmaz mı ?

Yarın Sevgililer günü ne kadar sevgi saygı anlayış mutluluk yaşıyorsanız anlık diyorum. Bugün var isek yarın yokuz. Haftaya sakin ve vicdanlı Yalova yazılarımızda görüşmek üzere. Sürçülisan ettiysem Aff ola . Mutlu huzurlu sevgi ve saygı dolu bir hafta sonu diliyorum.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: