Güncel

KKDYP 13 ETAP HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) 13.Etabı kapsamında başvurusu uygun görülen yatırımcılarla hibe sözleşmeleri imzalandı.

KKYDP 13.Etap kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi tebliği çerçevesinde, Kivi Paketleme ve Depolama Tesisi Modernizasyonu ile Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Altyapı Yatırımları konularında hibe desteği almaya hak kazanan iki yatırımcıyla hibe sözleşmesi imzalandı.

13 Etap KKYDP kapsamında Yalova’da beş yatırımcının proje başvurusu yaptığını belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, “Bakanlığımızca bu projelerden üç tanesinin başvurusu kabul gördü ve ilgili yasalar gereğince alınması gerekli izin, ruhsat ve onay işlemlerini tamamlayan iki yatırımcımız ile hibe sözleşmesini imzaladık.

Bu iki yatırımcımız ilimizde KDV hariç yaklaşık 1.558.628 TL civarında bir yatırım gerçekleştirecekler. Bunun 744 lirasını biz yatırımcılarımıza hibe olarak vereceğiz. 13 Etap KKYDP ile birlikte Yalova’da 2006-2020 yılları arasında 42 adet projemiz kabul edildi. Bu projelerden son üçü de tamamlandığında bugüne kadar yaklaşık 30 milyon lira yatırım gerçekleşmiş olacak ve bu yatırımların 15 milyon lirasını biz yatırımcılarımıza hibe desteği olarak vermiş olacağız. 13.etap projeler 15 Kasım 2020 tarihinde tamamlanacak. Projelerin yatırımcılarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: