Güncel

KIŞ ÖNCESİ KANALLAR TEMİZLENİYOR

Yalova Belediyesi Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış mevsimi öncesi kanalizasyon ve yağmursuyu bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın görüşme ve talepleri doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü’nden gelen kombine temizlik aracı da çalışmalara destek veriyor. Bu şekilde Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleriyle beraber çalışmalar daha kapsamlı ve etkili olarak yürütülüyor. Yapılan temizlik çalışmasında kanalda yağmur sularıyla birlikte gelen ve kanalı tıkayan odun, taş, kum birikintileri, çöpler gibi suyun akışının önündeki bütün engeller temizleniyor.

“Tedbirlerimizi Alıyoruz”

Su ve Kanal İşleri Müdürü Gürkan Kaçar; “Ekiplerimiz, ana kolektör hatları başta olmak üzere tüm kanalizasyon yağmursuyu hatlarında çalışmalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle sürdürüyor. Yüksek basınç ve vakum özelliği bulunan İSKİ’ye ait araçlar çalışmalarımızda bizlere yardımcı oluyor. Halkımızın sağlığına ve güvenliğine önem veriyoruz.Kanallarımızın temizliği yapılırken zarar görmüş ve tahrip olmuş rögarlar da ekiplerimiz tarafından yenileniyor. Kış öncesi muhtemel su baskınlarına karşı tüm önlemlerimizi alıyoruz”dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: