Güncel Yalova

Kırtay YASKİ’nin Başına Geçti

Birliklerin kontrolünü elinde tutan AK Parti YASKİ için aday gösterdiği belediye meclis üyesi Adnan Kırtay YASKİ’nin başına geçti.

Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği’nde devir teslim töreni yapıldı. Bir önceki Başkan Ahmet Özsümer, yapılan seçimin ardından koltuğu Adnan Kırtay’a teslim etti.

Yalova’da uzun yıllar siyaset yapan Yalova Belediye Meclis Üyesi Adnan Kırtay, 5 yıl YASKİ’de başkanlık görevini yürütecek.

Kırtay, “Bir önceki dönem Başkanımız Ahmet Özsümer’e teşekkür ediyorum. Basından da takip ettik. Ahmet Özsümer yeri geldi çoğu zaman fedakarlık yaptı.
YASKİ, Yalova’nın altyapıdaki kanalizasyon, su yatırımlarıyla ilgili çalışmalarında en önde gelen kuruluşlarımızdan bir tanesi. Bu kuruluşumuzun görevi gerçekten zor ve ağır. Dışarıdan göründüğü gibi değil. Ben de yıllarca buranın önünden sadece geçtim.
Ahmet Özsümer’in bu güne kadar yapmış olduğu projeleri bundan sonra da devam ettireceğiz. Eksik kalan projeleri tamamlayacağız. Almış olduğumuz bayrağı da bir nebze de olsa üste çıkarmanın mücadelesini vereceğiz. 
Yalova, Termal, Kadıköy ve Çiftlikköy Belediyesi’nin başkanlarının, meclis üyeleri, birliğin çalışanları, personeller herkes burası için kenetlenecek. Bir aile olarak YASKİ’nin sıkıntılı durumlarını refah seviyesine çıkaracağız. Bütün başkanlarımızla birlikte el ele vereceğiz. ”
YASKİ ve Yalova Belediyesi arasında yaşanan alacak-verecek kriziyle ilgili de kısa bir açıklama yapan Kırtay, “Yalova Belediyesi’ne de bir çağrıda bulunuyorum. Belediye Başkanımız da eğer duyarlı olursa, birlikte hareket edersek, buradaki sıkıntıları en kısa süre içerisinde aşmanın niyetindeyiz.”dedi.

5 yıl boyunca

Bir veda konuşması yapan eski başkan Özsümer, “5 yıl belediyecilik görevinden sonra 5 yıl da YASKİ’de Allah bizlere görev yapmayı nasip etti. Belediyede almadığım keyfi buradan aldım. Burada proje üzerine bir çalışma var ve yaptığın şeyleri görebiliyorsun. Derin deşarj, ön arıtma, sulama suyu, güneş enerjisi gibi projelerle pilot il olduk. Burada yaptığımız projeler gerçekten çok önemli projelerdi. Bu projeler, ne Ahmet Özsümer’in, ne de Adnan Kırtay’ın projeleri. Bu projeler Yalova’nın projeleri. Bizim gözümüz arkada değil. “dedi

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: