Köşe Yazıları

Kimin Eli Kimin Cebinde

Geçen haftadan beri yazacağım köşe yazıma bir türlü başlayamamamın sıkıntısı oldu. İşler yoğunlaştı. Her günümüz için haberler çoğaldı. Tabii bu durumda köşe yazılarımda gecikti.

Geçen hafta neler oldu bu hafta neler oldu size kısaca bahsedeyim. Geçen hafta Yalova da gazeteciler bir birine sosyal medyadan atarlı tutarlı sözlerini yazdılar. Sonuç mu ? Tabii ki bir sonuç beklemeyin bundan size haber bile çıkmaz. Barışır konuşur hatta yeri gelir birbirlerine çay bile ısmarlarlar. Siyasiler gibi düşüneceksiniz.

Şimdi geçen hafta birbirlerine kızdıkları söylendikleri konunun aynısını B konulu arkadaşımızda yapıyor. Ne desem boş çünkü ne o vazgeçecek nede ben ayrı kulvarlarda koşuyoruz. C konulu hani babacan olan da farklı değil. Hani o kandaşını savunuyor da B konulu arkadaşım sen ne sebepten savunuyorsun demezler mi insana …

Yalova da kimse kendi elini cebine koymuyor. Herkes birinin cebinde eli yürüyor. Bugüne kadar kimsenin cebine el atmadım. Kimsenin himayesine girmedim. Yazılarım ve kalemimle vurdum. Hatası ne ise yazdım. Eleştrilende vurulanda oldum. Taktirde kazandım. Şimdi gelelim. B partisine bu güne kadar yardımlarınızı açıklamadınız da birileri sorunca kanınızdaki bitiniz kanlandı açıklama yaptınız. Fakat öyle yorumlar alıyorsunuz ki sokakta ki halk nerede bu yardımlar nereye gitmiş diyor.

Bunca zaman burs verdiğiniz öğrenciler bir anda para kesintisine uğradı. Bir de utanmadan yardım ettik diyorsunuz nerede hani demezler mi ?

C partisi de farklı değil hani ne desem ki bilemiyorum. Ah şu kimin eli kimin cebinde olanlar var ya kızım sana söylüyorum gelinim sen anla desek de bunlar devam edecek.

Hey yavrum hey ! Bu durum değişmez abiler ablalar siz hala yardım ediliyor davasında koşturun. Doğru haber Yalovanın her köşesinden döner. Siz hala bekleyin durun benim gibi..

Belki bu kader size de güler.

Geçen hafta pandemi sebebi ile baya sorun yaşandı. Basındaki bazı arkadaşlarımız evlerinden yayınlar aldılar hatta you tuber olma yolunda çığı bile aştılar. Aslında bu yazımızda onlara yer vermeyecektim ama bir kaç arkadaşımızdan da bahsetmeden geçmek istemedim.

Basın doğru haber verir. Basın B partisi C partisi D partisi demeden kayırmadan haberini yapar. Basın halka sözcü olur. Eleştirmez suçlamaz hatta kızamaz . Basın halk adamıdır. Taraf tutmaz.

Aslında çok söylenecek söz var da yine de ben susayım. Doğru haber yapan 9 köyden kovulur. 10’cu köye gitse de kimin eli kimin cebinde olanlar yüzünden işinden de olur.

Bugün Hasan Tahsinler yaşıyor. Daha niceleri yine o kalemi ellerine alıp bol bol yazacaklar. Cesur gazetecilik anlayışı ilelebet devam edecek. Genç yeni nesiller yetişecek basın yolunda. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi ümidim gençliktedir.

Bir gün sonra hem Atamızın doğum gününü hem de Gençlik ve spor bayramımızı kutlayacağız. 19 Mayıs saat:19.19 ‘da balkonlarımızda Gençlik Marşımızı söylemeyi unutmayınız.

Hayırlı huzurlu bereketli umutlu kimsenin cebine el atmayacağınız bir hafta diliyorum.

Sürç-ü Lisan ettim ise af ola ..

Bunlarada Gözat

1 Yorum

Avatar
Mehmet Özçelik Mayıs 18, 2020 at 7:29 am

Ebru yazılarını takip etmeye çalışıyorum.Halk için halk adına sorguluyor ve taviz vermeden gazetecilik yapmaya çalışıyorsun.Gazetecilikte yalamalık yapanlara midesine başkalarının hortumunu bağlayanlara benzememen bence başlı başına kahramanlık.Yalova Basın tarihi yazıldığında dürüstlük hasletinle yerini alacaksın kızım.Bundan hiç şüphen olmasın.

Cevapla

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: