Güncel

Kentsel Dönüşüm Masaya Yatırıldı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde“Yalova’nın Kentsel Dönüşüm Stratejisi” adı altında toplantı düzenlendi.

Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ömür Bayar’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Uygun, Mimarlar Odası Başkanı Cevathan Yiğittürk, Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Osman Kendir, Şehir Plancıları Odası Temsilcisi Ergüder Falay, Makine Mühendisleri Odası Temsilcisi Yalçın Oral, Harita Mühendisleri Odası Başkanı Levent Kasap, Ticaret Odasını Temsilen 12.Meslek Grubu Üyeleri İnşaat Yüksek Mühendisi Neşe Er Zaman, İnşaat Mühendisi Birol Aslan, Elektrik Mühendisi Rezzan Dikici ve Yalova Üniversitesinden Prof.Dr.Recep H.Eren katıldı.

Katılımcılar Proje ve Çalışmaları Olumlu Karşıladı

Kentsel dönüşümüm ortak akıl ve fikirlerle belirlenmesi gerektiğini belirten Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ömür Bayar; “Yapmış olduğumuz bu toplantının amacı öncelikle Yalova için kentsel dönüşüm stratejisi anlamında, yapılması gerekenlerin ortak akıl ve fikirlerle belirlenmesidir. Ayrıca siyasetten uzak bir düşünce yapısı ile Yalova için tüm kurumların ve kamuoyunun doğru bilgilendirilerek acilen eyleme geçmesini sağlamaktır. Yapmış olduğumuz kentsel projelerimiz ve çalışmalarımızı davetlilerimize sunduk. Bu proje ve çalışmalarımız katılımcılar tarafından olumlu karşılandı” dedi.

Toplantılara Katılım Artacak

Devam edecek olan toplantıların önümüzdeki günler içinde daha fazla katılımla gerçekleşeceğini belirten Bayar; “Yapmış olduğumuz toplantı neticesinde Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü çatısı altında başlatılan çalışmanın, bütüncül bir yaklaşımla ilçelerin ve köylerin de planlanan alanların içine dahil edilmesinde hem fikir olduk. Böylelikle daha sağlıklı ve uygulanabilir bir netice doğuracağı kanaatine vardık. Çünkü Yalova’daki kentsel dönüşümün sadece Yalova merkezi için değil, ilçelerin de dahil olduğu, üst ölçekli bir planlama ile uygulamaya geçirilmesinin önemi tespit ettik. Bundan sonraki toplantılara kurum temsilcilerinin yanı sıra, meclis üyeleri, imar komisyonu üyeleri ve diğer ilçelerden temsilcilerin de katılmasıyla daha verimli geçeceğine inanıyoruz. Bu toplantıların sürekliliğinin sağlanması ve doğru sonuçlara ulaşılabilmesi için her kesimden temsilcinin elini taşın altına koyması gerektiğine inanıyoruz. Önemli olan bir kararın alınması değil aslında alınan kararların hayata geçirilmesi olduğu konusunda fikir birliğine vardık. Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü olarak bu konuda ilk adımı atarak Yalova için doğru diyalog ile süreci başlatmak istiyoruz. Toplantı kararları tutanak haline getirilip Yalova kamuoyu ile paylaşılacağını da belirtmek isterim” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: