Yaşam

KENDİNİ KEŞFET

Bazen içindeki boşluktan ve ya kafasındaki düşüncelerden kaçmak için yalnızlığı ve sessizliği dışlar insan. Oysa ki yalnız kalışlarda ortaya çıkar insanın Öz’ü.

Kendisiyle baş başa kaldığında cevaplanmaya başlar soruları. Yalnız kalamayan ve ya sessizlikten hiç hoşlanmayan hatta katlanamayan kişilere baktığımızda hep bir kaçıştır amacı. Unutmaması için Öz’ünü, unutmaması için içindeki insanı… Her ne kadar yalnızlık karanlık gibi görünse de, insanın en aydınlık parçası orası. Bahsettiğim bunu hayatımızın sürekli bir parçası haline getirmek değil, elbette sadece belli sınırlar içinde kendisini dinlemesi gerekir insanın…

Yüzleşme en çok o zaman ortaya çıkıyor ve gerçekten değişim, insanın kendi kalbinin, aklının kapılarını araladığında gerçekleşiyor. İnsan sadece kendi olabildiğinde çözülüyor. Bu dönem tam olarak bunu yapmaya gönüllü olmayanların, yapmak zorunda kaldıkları bir dönem.

Eğer değişimi sevgiyle kabul etmezsen, biz de seni değişime mecbur bırakırız.” mesajı veriliyor. Tek bildiğim eğer istediğimiz güneşse hepimizin dönüp bir kendi içine bakması gerekiyor . Kendi davranışlarını haklı görmekten vazgeç. Başkasını suçlamaktan vazgeç. Yüreğinin derinliklerine bak, kendini arındır ve zihninde ve yüreğinde o gerçek huzura kavuş. O zaman her yere gerçek özgürlük ve neşe içinde, hep daha çok ve daha çok sevgi yayarak gidebilirsin.

Fatoş Şafak

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: