Güncel Kadın Yalova

Kadınlar Ringe Çıktı Başkan Salman Tam Destek Verdi

Kadına yönelik şiddet için farkındalık oluşturmayı hedefleyen Yalovalı kadınlar, karma dövüş sanatlarını öğrenmeye başladı. Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi ve karma dövüş sanatlar eğitmenleri İbrahim Yıldız ve Göksel Er tarafından hayata geçirilen projeye Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’dan tam destek geldi. Şiddete karşı kendilerini koruyabilmelerinin hedeflendiği projede kadınlar, haftanın 3 günü gerçekleşecek olan idmanlara katılıp savunma sanatları eğitimi alacak.

Her Türlü Şiddetin Karşısındayız

Başkan Salman, kendilerini savunmak için çalışma yapan kadınları eğitim aldığı salonda ziyaret ederek, birlik mesajı verdi. ‘Kadın toplumun temel taşıdır’ diyen Başkan Vefa Salman;“Kentimizde kadına yönelik şiddete elimizden geldiğince dikkat çekmeye, duyarlı olmaya ve farkındalık oluşturmaya özen gösteriyor ve yapılan çalışmalara da destek oluyoruz. Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu’nun öncülük ettiği projede Antrenörler İbrahim Yıldız ile Göksel Er, kadınlarımızın kendilerini koruyabilmesi adına eğitim veriyor. Bu oldukça güzel bir proje. Hem belediye başkanı hem de Vefa Salman kimliğimle kadına yapılan her türlü şiddetin karşısında olduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi.

Kadınlarımızın Ayağına Kadar Gidip Eğitim Vereceğiz

Proje hakkında bilgi veren Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu;“Gerek aile içinde gerekse kamusal alanlarda şiddetin dozajı ve sayısının gittikçe arttığını görmekteyiz. Kadın yönelik şiddetin artmaması adına Yalova’da bir proje başlattık.Antrenörlerimizle birlikte kadınlarımızın kendilerini savunmaları için eğitimlerin startını verdik. Gelme imkanı olan kadınlarımızla buluştuk. Gelemeyen kadınlarımızın da ayağına kadar gidip eğitim vereceğiz. Yalova’da kıvılcımını oluşturduğumuz proje diğer tüm şehirlere örnek olsun” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: