Bilim - Teknoloji Güncel

Jetgiller Gerçek Oluyor

Hanna-Barbera yapım şirketi tarafından üretilen prime-time’da yayınlanan çizgi dizide en dikkat çeken teknolojik ürünlerin fazla olması ve uçan araçların herkes tarafından kullanılan standart araçlar olmasıydı.

Bir hayal ürünü olan çizgi dizideki birçok şey artık hayal olmaktan çıkıyor desek yeridir. Zira artık uçan taksi filoları için bir çok şirket çalışma yaparken Almanya merkezli hava taksisi girişimi Lilium 5 kişilik elektrikli uçan taksinin tamamlandığını açıkladı.

Yayınlanan videoda bir helikopter gibi dikine kalkış yapan aracın pilotsuz olduğu ve bir süre sonra iniş yaptığı görüldü. Dikey kalkış için yere bakan ve kalktıktan sonra yatay pozisyonda duran araç 36 jet motoru ile çalışmakta

2025 yılına kadar birden fazla şehirde uçan taksi hizmeti vermeye başlayacak olan şirket için bu çalışma genel mana da büyük bir adım.

Uber gibi şirketlerinde uçan taksi girişiminde bulunduğu bu sektörde Lilium’un nasıl bir çalışma yaparak daha pratik ve daha ergonomik araçlar üreteceği merak konusu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: