Güncel

İYİ TARIM VE ORGANİK TARIM DESTEKLEME BAŞVURULARI BAŞLADI

2019 yılında İyi Tarım ve Organik Tarım sertifikası alan çiftçiler için destekleme başvuruları 3 Şubat itibariyle başladı. Başvurular 27 Mart 2020 ye kadar kabul edilecek.

Bakanlığımız tarafından 2019 yılına ait yapılacak olan   Organik Tarım ve İyi Tarım Destekleme Ödenmesi Yapılmasına dair ödemeye ilişkin usul ve esaslar açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığımızca yürütülmekte olan İyi Tarım veOrganik Tarım Desteklemeleri için sertifikalı olarak İyi Tarım veOrganik Tarım üretimi yapan çiftçilerin 27.03.2020 bitimine kadar ÇKS’ de kayıtlı oldukları İl veya İlçe Müdürlüklerine başvuru dilekçesi ile başvurmaları gerekiyor.

OTD ve ITUD ödemesi, 9 Kasım 2019 tarih ve 30943 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2019/46 Nolu Tebliğ gereğince uygulanacak. İlgili Tebliğ gereğince 2019 yılı hasadı yapılmış ürün için ÇKS’de ve OTBİS’te kayıtlı, Yetkilendirilmiş Kuruluşça kontrolü yapılarak sertifikalandırılmış ve Organik ve İyi Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik  hükümlerine göre uygun bulunmuş, İyi Tarım Uygulamaları için 1 , 2 , 3 ve 4 Kategoride belirtilen ürünlerde İTU yapan çiftçiler ile Organik Tarım Uygulamaları için Geçiş süreci-2, Geçiş süreci-3 ve organik statüde yer alan tarım arazileri ve bu arazilerde kayıtlı ürünlerden desteklemeye uygun bulunan arazilere destekleme ödemesi yapılacak. 

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: