Güncel

İyi ki Varsınız!

Çiftlikköy de kanser hastası bir kadın dram yaşayan Ü.Ö ve kız kardeşin yardımına eski Yalova belediye başkanı Barbaros Binicioğlu , Yalova valisi, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ,Çiftlikköy belediyesi ve vatandaşlar yetişti.

Çiftlikköy belediyesi eski binayı onararak kardeşlerden birine ,Binicioğlu ise Ü.O’ya 2 odalı bir prefabrik yaptırarak hediye etti.

Özdilek yakınlarındaki Sahil Mahallesi Atatürk caddesi No.45 adresinde yaşamaya çalışan Ü.Ö. hem kanser hastalığı ile mücadele ederken, devletin verdiği tek gelir olan 450 liralık yaşlılık yardımı ile hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Derme çatma bir tuvalet ve aynı zamanda banyo olarak kullanılan bir yer ve birkaç metre karelik oda yıkılmaya yüz tutunca çevrede bulunan komşular yardıma koştu.

Haberi sosyal medyadan takip eden eski belediye başkanı Barbaros Binicioğlu onun yaşayabileceği bir ev yapmak istedi.Arsanın çok hisseli ve sorunlu olması nedeni ile tarafların itiraz etmeyeceği yol bulunarak 2 odalı,Amerikan mutfaklı bir prefabrik yaptırarak teslim etti.

Öte yandan Çiftlikköy belediyesi de diğer yaşlı bayanın yaşadığı gecekonduyu onarıp iki yaşlı bayanın müşterek kullanabileceği bir tuvalet yaptı.

İsmini açıklamayan bir hayır sever,”Kanser hastası Ü.Ö hijyen ortamında hayatının son günlerini yaşaması gerekirken yoklukla boğuşuyordu.Ablası da yanında derme çatma kötü koşullarda yaşıyordu.Sayın Barbaros Binicioğlu ve Çiftlikköy belediyesi imdatlarına yetişti.Bir Lokanta ramazan ayı boyunca dükkanındaki menüden eve gönderdi.Hepsinden Allah razı olsun.Eşya ihtiyaçları var.İnşallah onları da hayırseverlerden karşılarız.450 liralık yaşlılık yardımı ile yaşamaları imkansız.Yemek yapacak güçleri yok.Yalova belediyesinin aş evi var.Belediye sınırları dışında olmaları yemek yardımını almalarına engel olmamalı.” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: