Güncel

İŞKUR-TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ YALOVA ŞUBESİ İŞBİRLİĞİNDE “ÇOK ÖZEL” PROJE

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi işbirliğinde İŞKUR Hibe Proje Desteği kapsamında kaynak tahsisi gerçekleştirilen mesleki eğitim projesinin imzaları atıldı.

İmza töreninde konuşan Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan DEDE, ”Kurumumuz bir taraftan engelli işgücünün doğrudan istihdama katılabilmeleri için çalışmalarını yürütürken dezavantajlı gurupta bulunan zihinsel engellilere yönelik eğitim ve istihdam bağlantılı projeleri desteklemeye devam ediyor.

Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi tarafından seracılık alanında sunulan mesleki eğitim projesinin ilk imzalarını attık. Özel insanlarımızdan oluşacak kursiyerlerimizin üretime katılmalarını destekleyen ve sosyal hayatla bütünleşmelerini hedefleyerek seçilen mesleki eğitim modülünün “hafif düzeyde zihinsel engelli gruplarına yönelik ilimizde çiçekçilik ve seracılık sektörünün yaygın olması nedeniyle işgücü piyasası ile ilişki düzeyinin oldukça yüksektir.

“Engelsiz Tarım ile Yeşeren Hayatlar” adlı projeden 12 engelli vatandaşımız faydalanacak olup, hibe desteği kapsamında eğitici ve eğitmen giderleri, eğitim temrin masrafları, kursiyer cep harçlıkları, iş kazası meslek hastalık primleri karşılanacaktır. Mesleki eğitim projesinin; İş hayatında istihdamı oldukça güç olan kursiyerlerimizin süs bitkileri yetiştirme konusunda deneyim kazanarak istihdam edilmelerine katkı sunacağını düşünüyor hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi başkanı Fatih OLĞUN, yaptığı açıklamada Yalova İŞKUR İl Müdürlüğümüzün vermiş oldukları her türlü destek ve göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. İlimiz iş piyasası ile doğrudan bağlantılı olarak hazırladığımız projemiz İŞKUR Genel Müdürlüğünce kabul görerek destek almaya hak kazandı. Tüm engel gruplarına nazaran zihinsel engellilerimiz hayalini kurdukları bir iş bulmakta ve istihdama katılmakta oldukça zorlanmaktadırlar. Derneğimizce hazırlanan projede özellikle bu grubun iş piyasası ihtiyaçlarına göre eğitilerek bir meslek sahibi olmaları ve bir işyerinde çalışabilecek düzeye gelmelerini hedeflenmiştir.

Bu kapsamda düzenleyeceğimiz eğitim; bir taraftan kursiyerlerimizin yeni yetiler kazanarak sosyalleşmesi açısından faydalı olacak diğer taraftan ise mesleki eğitim süresince süs bitkileri yetiştirme konusunda eğitim alan engellilerimizin istihdamına katkısı büyük olacaktır. Dernek olarak mesleki eğitimi başarı ile bitiren kursiyerlerimize yönelik istihdam sürecinde sektör temsilcilerinden destek alarak bu alanda faaliyet gösteren işyerlerinde istihdam edilmeleri için temaslarımız olacaktır” dedi. Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi olarak kurulduğumuz 2016 yılından bugüne geçen dört yıllık süreçte İlimizde projelerimiz ile görevimizi yapmaya devam ediyoruz. 4 Yılda 5.Projemiz ilimizde sivil toplum kuruluşları arasında üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. İnşallah yeni PROJELERİMİZ ile farkımızı göstermeye devam edeceğiz. Tüm Camiamıza hayırlı olsun” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: