Güncel

İNATÇI ÖKSÜRÜK ÖZEL ATAKENT HASTANESİ’NDE ORTADAN KALKTI

68 yaşındaki kadın hasta S.Ç. , 15 yıl boyunca çektiği kesilmeyen inatçı öksürük şikayetiyle 1 yıl önce başvurduğu Özel Atakent Hastanesi’nde 2 haftada iyileşti.Hastamız 15 yıldır ilk kez bir yıl boyunca öksürüksüz bir hayat geçirdiğini ifade etti.

S. Ç. 15 yıldır, 15 – 20 saniye gibi kısa araklıklarla gelen ve oldukça şiddetli seyreden inatçı öksürük şikayeti yaşıyordu. Bu süre zarfından kendi ifadesi ile 100’den fazla profesör ve uzmana muayene oldu. Çeşitli tedavi yolları denendi fakat hastanın durumu iyileşmedi. 1 yıl önce Özel Atakent Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Rıfat BOZALAN’a başvuran hastaya, burada konulan teşhisin ardından ilaçlı tedavi başlandı. 2 hafta sonra kontrolü yapılan hastanın % 95 oranında iyileştiği tespit edildi.

15 yılın ardından ilk defa 1 yıl boyunca rahat uyuduğunu ifade eden S.Ç:“Bir türlü tedavi edilemeyen öksürüğüm sebebiyle çok zahmet çekiyordum. Geceleri uyuyamıyordum.Ailem de uyumakta zorluk çekiyordu. Bulunduğun sosyal ortamlarda rahatsızlık veriyordum. Şiddetli öksürüklerim sebebiyle her yerden dışlandım . İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde çoğu profesör olmak üzere sayısız hekime başvurdum. Birçok tedavi türü denendi. Alerji tetkikleri yapılarak aşılar uygulandı. 15 yıl boyunca sayısını hatırlamadığım kadar fazla ilaç kullandım, ama çare bulamadım.Sonunda bana çözümü olmadığı, artık tedavi arayışına girmemem gerektiği söylendi. Bunun üzerine bu konuda başarılı tedavi hikayelerini duyduğum Özel Atakent Hastanesi’ne Uzm. Dr. Rıfat BOZALAN’a başvurdum. Bana önerdiği tedavi ile 2 hafta sonra ilk defa rahat nefes aldım. Boğazımdaki tahrişler azaldı. 1 yıldır artık geceleri uyuyabiliyorum. Ben mutluyum ailem mutlu ,sosyal ortamlara rahatça girebiliyorum , kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.” diye konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: