Güncel

İL TERTİP KOMİTESİ ÖĞRETMENLER KUPASI İÇİN TOPLANDI

İl Tertip Komitesi, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun Başkanlığında toplandı.

Toplantıda, Türkiye Öğretmenler Kupası kapsamında yapılacak çalışmalara başlandı.

“Kaybedenin Olmadığı, Kalplerimizin Aynı Heyecanla Attığı Turnuva”

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, sporun birleştirici gücüyle tüm öğretmenleri sahalarda buluşturmaya hazırlandıklarını ifade ederek, Türkiye Öğretmenler Kupası etkinliklerin bu ay başlatılacağını bildirdi. Kaybedenin olmadığı, kalplerimizin aynı heyecanla attığı bir turnuva olacak.

Turnuva Salon Futbolu, Basketbol, Voleybol Ve Masa Tenisi Alanlarında Yapılacak

Turnuvaya resmi ve özel okullarda görev yapan tüm öğretmenler katılabilecek. Spor etkinliklerinde, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün uygulama talimatı,uluslararası oyun kuralları ve spor federasyonlarının ilgili mevzuatları esas alınacak. Etkinlikler kapsamında her ilçe bünyesinde ayrı takımlar oluşturulacak. Her öğretmen, sadece bir branşta ve takımda müsabakalara katılabilecek.Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile spor federasyonlarının iş birliğinde hazırlanan turnuvada öğretmenler, salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında yarışacak.

Başvuruların ardından 21-30 Ekim’de yapılacak il birinciliği müsabakalarının sonuçları 31 Ekim’de açıklanacak.

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz 1, Karadeniz 2, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere, 8 bölgedeki bölge birinciliği müsabakaları, 4-12 Kasım’da yapılacak,sonuçlar 13 Kasım’da duyurulacak. Her bölgenin birincisi, Öğretmenler Günü haftasında Ankara’ya gelerek şampiyonluk için ter dökecek.

Türkiye finalinde ilk 3’e giren takımlara kupa, sporcu öğretmenlere madalya ve başarı belgesi verilecek. İl ve bölge birinciliği müsabakalarında bir üst tura katılmaya hak kazanan takımların sporcularına da il milli eğitim müdürlükleri tarafından madalya takdim edilecek.

Türkiye Öğretmenler Kupası Şartnamesi için tıklayınız. http://oygm.meb.gov.tr/turkiye-ogretmenler-kupasi-sartname.pdf

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: