Güncel Yalova

İl Tarım Ve Orman Müdürü Suat Parıldar Fırın Ve Aktarları Ziyaret Etti

İl tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar Ramazan ayı dolayısıyla fırıncıları ve aktarları ziyaret etti. Ziyaretinde ‘Hayırlı işler, bol ve bereketli kazançlar’temennisinde bulunan Parıldar, fırın ve aktar çalışanları ve işletmecileriyle sohbet etti.

Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet Tırnakçı ile birlikte Ramazan ayında tüketimi artan ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışının yapıldığı fırınlara ziyarette bulunan Suat Parıldar fırınların üretim, depo ve satış reyonlarını inceleyerek iş yeri yetkilileri ve sektör çalışanlarıyla sohbet etti. Hurma ve şeker satışının yapıldığı aktarlara da uğrayan İl Müdürü aktarlarda da incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Parıldar ziyareti esnasında yaptığı açıklamada “Gıda Denetim Ekiplerimiz halkımızın sağlıklı gıda tüketebilmesi amacıyla özellikle ekmek başta olmak üzere tüketiminin artış gösterdiği Ramazan ayında et ve et ürünleri, süt ürünleri, unlu mamuller ve pastacılık ürünleri işleyen üretim yerlerinde  işletmelerin genel temizlik ve hijyen kurallarına uygunluğu, gıdaların üretim, sunum, muhafaza ve depolama şartları ve ürün etiketlerinin kontrolü gibi konularda daha sık denetim yapıyorlar.Bizler de fırınlarımızı ziyaret ederek çalışma koşullarını yerinde görmek ve işletme sahiplerimiz ve çalışanlarıyla sohbet etmek istedik.

Vatandaşlarımızdan ”En İyi Denetçi Tüketicidir” ilkesi doğrultusunda alış-verişlerini yaparken gıda ürünleri ile ilgili herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları durumunda İl Müdürlüğümüzün 814 10 58 no’lu telefonunu veya Alo Gıda 174 hattını arayarak bildirmelerini bekliyoruz. Tüm vatandaşlarımıza huzurlu ve bereketli bir ramazan diliyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: