Güncel

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’dan Öğrencilere Aşure İkramı

Muharrem ayı münasebetiyle Rahmiye Palabıyık İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlananaşure dağıtım programı okul bahçesinde yapıldı.

Aşure Günü ve “Kur’anla Buluşma Proje”sine İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Millî EğitimMüdür Yardımcıları, kurum müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun: “Kerbela şehitlerini rahmetle anarken, Muharrem Ayının;birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, dünya üzerinde barış, huzurve mutluluk tohumlarının yeşermesine, gözyaşı, zulüm ve yaşanan olumsuzlukların sona ermesinevesile olmasını diliyorum. Muharrem ayınız mübarek, aşureniz hayırlı olsun. Emeği geçenherkese katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Aşure dağıtımıyla aynı zamanda topluma paylaşma kültürünü de yansıttıklarını vurgulayan Müdür Ali Tosun, hem dini hem de toplumsal bir kültürü yaşatmak için aşure ikramı yapıldığını belirtti.Kur’anla Buluşma Projesi kapsamında okula yeni kayıt olan ve 5 Sınıfa başlayan öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Aşure dağıtım programı Müdür Ali Tosun’un öğrencilere aşure ikramıyla sona erdi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: