Güncel

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtımını Yerinde İnceledi

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılar Hüseyin Çibir ve Ahmet Aydın ile birlikte ücretsiz ders kitabı dağıtım noktasını ziyaret ederek çalışmaları yakından takip etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz verilen ders kitapları Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 hafta içerisinde okullara dağıtılacak. Okullara getirilen kitaplar, görevliler tarafından her sınıf için ayrıldıktan sonra her öğrenci için sıralara yerleştirilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz verilen kitapların dağıtımının yapıldığını söyledi.

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk gününde kitapların tüm öğrencilerin sırasında hazır olacağının altını çizen Tosun, “Bu uygulama devletimizin büyüklüğü, eğitim konusundaki hassasiyeti ve vatandaşa olan hizmeti açısından büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımızın eğitimine katkı sunan ve onların yetişmesinde büyük rol oynayan ders kitaplarımızın sorunsuz bir şekilde okullarımıza ulaştırılacak olup, ilimizde bu yıl toplam 245 bin ücretsiz ders kitabı dağıtılacaktır. Bütün öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı bir eğitim yılı diliyorum.” diye konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: