Güncel

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun O Çocukları da Unutmadı

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl alanlardayapılamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını evlerindeyapmak durumunda kalan öğrencilere sürpriz yaptı.

23 Nisan’da, yetim, öksüz ve ekonomik yoksunluk içerisinde olan ailelerin çocuklarını da unutmayan İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çibir, Ziya Gökalp Okul Müdürü Kartal Tekin ve Öğretmenleri ile bu çocuklara çeşitli hediyeler vermek suretiyle onların bayramını kutlayarak, bayram sevinçlerine mutluluk kattı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle gerçekleştirmiş olduğu etkinlik hakkında bilgi veren İl Müdürü Ali Tosun, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100 yılını ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, maalesef tüm dünyayı saran Koronavirüs salgını nedeniyle arzu ettiğimiz şekilde kutlayamıyoruz. Ancak, çocuklarımızın 23 Nisan coşkusundan,sevincinden mahrum kalmamaları için onlara yönelik çeşitli programlar, etkinlikler ve aktiviteler hazırladık. Bunların bir çoğunu, teknolojik imkanları da kullanmak suretiyle evlerinden gerçekleştiriyorlar. Biz de farkındalık oluşturmak, çocuklarımızın bayram sevincine bir nebze olsun mutluluk katabilmek için onlara sürprizler hazırladık” dedi.

İl Müdürü Ali Tosun, “Öncelikle yetim ve öksüz çocuklarımıza, dezavantajlı bölgede ailesinden uzak yaşayan çocuklarımıza, 23 Nisan doğumlu çocuklarımıza, ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan ailelerin çocuklarına, emniyet mensuplarımızın ve sağlık çalışanlarımızın çocuklarına doğum günü pastası ve çeşitli hediyeler vermek suretiyle onlara güzel bir bayram hediyesi ikram ettik. Aynı zamanda İlimizde resim alanında dereceye girerek 1 Olan öğrencimize sürpriz yaparak ailesini ve kendisini tebrik ettik.

Bu çocuklarımızı evlerinde ziyaret etmek suretiyle, onlara çeşitli hediyeler vererek, bayram sevinçlerine ayrı bir mutluluk kattık. Belki de hayatları boyunca unutamayacakları bir anı bıraktık.Yüzlerinde oluşan tebessümün sebebi olduk. Bundan da çok mutlu olduk. Çünkü, çocuklarımız,gençlerimiz, bizim geleceğimizdir. Onların sevinçleri, mutlulukları, bizim sevincimiz, bizim mutluluğumuzdur. Diğer taraftan, bu özel gün münasebetiyle çocuklarımızın bizden talep ettiklerini, istek ve arzularını yerine getirmeye de gayret gösteriyoruz ”ifadelerinde bulundu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: