Kadın Köşe Yazıları

HEY! KADIN NE HİSSEDİYORSUN?

Bazı yazılara baştan başlanılır. Hani hayata doğum yaşam ölüm dendiği gibidir. Giriş gelişme sonuçla bağlanılır. Ben sondan başlamak istiyorum. En sonundan başa doğru nasıl yazılır demeyin.

*“Ne kadar azdır yaşadığımızdan yaşadığımızı sandığımız Söylediklerimizle değil söylemediklerimizle varız.”

Bir kadın sevdiği kişiden ne zaman ve nasıl vazgeçer sizce?

Bir kadının her şeyi ve tüm duygularını ardında bırakıp gitmesi hiç kolay değildir aslında! Kadınlar ilişkilerine ve sevdiklerine çok daha fazla bağlıdır. Sonuna kadar savaşır bir kadın; aşkı ve erkeği için, her türlü fedakârlığı yapar.

Çoğu zaman karşılık göremese de sevmeye devam eder. İçi acısa da, yüreği sızlasa da sevmekten vazgeçmez. Karşısındakine sevme güvenini o kadar hissettirmiştir ki, erkek kendinden emindir. Ne yaparsa yapsın kadının kendisini her daim seveceğini düşünür…

Ama işte bu noktada yanılır. Bilmediği bir şey vardır kadınlar hakkında. O da bir kadının kendisine yapılan her şeyi biriktirdiği ve unutmadığıdır.

Bir anda olmaz bu karar veriş, günün birinde tüm duygularını da yanına alıp çeker gider kadın usulca erkeğin hayatından!

Kadın Gider ise ne olur?

Hayatından kadın giderse yuvanın direği çöker. Kadın giderse tüm hayatının duygusal alt yapısı çöker.

O dır dır ediyor dediğin kadın en fazla 24 saat acı çeker ve özgürlüğüne inanır. Sen 24 saat bir şey hissetmezsin ama acısı 36 saat sonra vurur.

Kadın senin hayatında öz güvendir. Sadakattir. Kadın sana en önemli duyguyu verir; Saygı…

Kadın düzendir. Kadın aslında senin ikinci yarındır. Kadın atar damarındır.

Kadınların istediği sadece biraz ilgi ve şefkattir aslında! Siz hayata ne verirseniz o da size aynısını geri verir örneğinde olduğu gibi, karşınızdaki insana ne verirseniz ondan da o kadarını alırsınız…

Her şeyin tükendiği gibi, sevgiler de bir gün tükenir. Hiçbir şey vermeden sevilmeyi beklemek olmaz, olamaz! Ve bir gün gelir, sizi karşılıksız seven insan da yorulur artık. Beklemekten ve böylesi bir sevgiden usanmıştır. Şarkıda da dediği gibi denemiştir defalarca kadın erkekten arta kalanlarla! Kendisini yalnız ve onsuz bıraktığı anlarda bile ona dönmüştür hep! Ama sevmek ilgilenmektir, bağlılıktır, güvendir, özveridir. Sevgi paylaşılınca güzeldir. İşte bu duygular yok olmuştur kadında zamanla. Mantığı kalbinin önüne geçmiştir…

Bir kadın ne zaman gerçekten vazgeçer bilir misiniz dostlarım? Sevgisine karşılık alamadığını hissettiği zaman! Erkek kadının hala kendisini sevdiğini zannederken kadın çoktan sevgisini kalbine gömerek uzaklaşmıştır…

Belki bu karar çok kolay olmamıştır, ikilemde kalmıştır uzun bir süre, amaçsızca sokaklarda dolaşmış ve düşünmüştür saatlerce! Aklı sarsıntılarla yorgun düşmüş, bilinci kamaşmış ve bir kaosun ortasında bulmuştur kendisini. Ama en sonunda vazgeçme kararını vermiştir zor olsa da, bunu yaparken de dönüşe dair tüm kelimeleri lügatinden çıkarmıştır. Vazgeçmiştir belki kalbini arkada bırakarak, ama aklını yanına almıştır.

O yüzden bu kadar kolay gidebilmiştir. Her seferinde bıraktığı açık kapılar artık kapalıdır sonuna kadar..

Kadın susuyorsa bitmiştir ve geri dönmesi imkansıza yakın olur, dönse de hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

*Kadın demiş ki;

Kötü günümde yanımda olmadığın zaman vazgeçtim.

Canın sıkıldığında benimle paylaşmadığını, kırılacak veya tedirgin olacak olsam bile düşüncelerini açıkça söylemediğini anladığım zaman vazgeçtim.

Bana yalan söylediğini anladığım zaman vazgeçtim…

Gözlerime baktığında kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu hissettiğimde vazgeçtim.

Her sabah benimle uyanmak istemediğini, geleceğimizin hiçbir yere gitmediğini anladığım zaman vazgeçtim.

Bu hafta da hepimizin adı kadın olsun. Sağımızdan solumuza bir dönelim. Yanımızdaki kadına soralım ne hissediyorsun?

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: