Güncel

Haydi Yalova Bir Daha…

3 yaşındaki Öykü Yılmaz, doğduğundan beri yaşam savaşı veriyor. Erdal ve Ziynet Yılmaz çiftinin 4 çocuğundan biri olan Öykü’nün yaşamını rahat sürdürebilmesi için Spinal (Öksürtme) cihazına ihtiyaç var.

Doğduktan 6 ay sonra kas hastalığına yakalanmış. Öykü, 16 bin kişide bir görülen Prader Willi Sendromu hastalığı nedeni ile kasları her geçen gün eriyor. Diğer yandan da solunum sorunu yaşıyor. Yalova Belediyesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan Erdal Yılmaz’ın 2’si üniversite 1’i ortaokul öğrencisi olmak üzere 4 çocuğu var. Aile, kiracı olarak yaşıyor. Öykü’nün rahat nefes alması için toplam 35 bin TL ‘ye ihtiyaç var.

Valilik izni var!!

Geçen yıl Öykü için tüm Yalova el ele verip solunum cihazı parası çok kısa bir sürede toplanmıştı.

Evladım yardım severlerin sayesinde artık nefes alabiliyor diyen anne Ziynet Yılmaz,” Sayıın valimiz hemen yardımımıza koştu,Ziraat Bankası Yalova Evladımda ki adale sorunu nedeni ile boğazındaki kaslar çalışmıyor.Çalışmayınca balgamı dışarı atamıyor.Vücudunda birikiyor. Bu birikimi önlemek için bu cihaza ihtiyaç var.Kullanılmış bir aletimiz vardı.O arızalandı tamir edilemiyor.
Şimdi ise Öykü’nün Spinal cihazına ihtiyacı var. Valilik bu kampanya için izin verdi. Ziraat Bankası’nda hesap oluşturuldu. Ziynet Yılmaz İBAN: TR64 0001 0004 0464 9903 2850 02 nolu hesap açıldı.

Eve Elektriği Kesmeye Geldiler

Sorun bitmiyor.Her ay evdeki yaşam cihazları nedeni ile elektrik faturası 750 lira geliyor.Kocamın belediyeden aldığı aylık hiçbir şeye yetmiyor.6 aylık kiramız birikti.Allah razı olsun mal sahibimizden. Başkası olsa bizi sokağa koyar.Şuanda elektrik şirketi kapımıza dayandı.Elektriği kesecek.İki bin liranın üzerinde borcumuz birikti.Evde 4 çocuk olduğu için ben çalışamıyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: