Güncel

Hakkari Ve İran Sınırından Acı Haber: 5 Asker Şehit, 5 Asker Yaralı

Hakkari-Çukurca arasındaki kırsal alanda akşam saatlerinde operasyona giden güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lılar arasında sıcak temas sağlandı.

HAKKARİ’DE 2 ASKERİMİZ ŞEHİT, 1 ASKERİMİZ YARALI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre teröristlerin açtığı ilk ateş sırasında 2 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Bir süre devam eden çatışmanın ardından teröristler bölgeden uzaklaştı. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

İRAN SINIRINDANDAN ACI HABER: 3 ŞEHİT 4 YARALI

Iğdır’da Türkiye-İran sınırında teröristlerle çıkan çatışmada 3 askerimiz şehit oldu.. Yaralanan dört askerin tedavisi sürüyor.

Iğdır’ın Aralık ilçesinde 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı 6’ncı Hudut Komutanlığı’na bağlı Bülent Aydın Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyeti icra eden Piyade Meti Timine, saat 09.00 sıralarında İran İslam Cumhuriyeti sınırları içerisinden bölücü terör örgüt tarafından roketataralı ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucunda 7 asker yaralandı. Yaralı askerlerden 2’si olay yerinde şehit oldu. 1’i ağır olmak üzere 5 asker de yaralandı.

Durumu ağır olan asker de hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılımadı. Şehit sayısı üçe çıktı. Yaralı 4 askerin tedavisi ise sürüyor.

Şehit Uzman Çavuş İbrahim Alıcı’nın acı haberi memleketine ulaştı!
Iğdır’da PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 3 askerden Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Alıcı’nın (26) acı haberi, memleketi Tokat’ın Erbaa ilçesindeki ailesine ulaştı. Tarlada çalışırken oğullarının şehit olduğu haberini alan anne ve baba gözyaşlarını tutamadı.

Iğdır’ın Araklı ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Ali Yılmaz’ın (22) acı haberi, Kütahya’nın Simav ilçesinde oturan ailesine verildi.Şehit Yılmaz’ın dedesi Ali Yılmaz, “Torunum Bayramı Simav’da geçirecekti. Kadere bakın, kendisinin yerine cenazesi geliyor. Vatan sağ olsun” dedi.

Şehit Uzman Çavuş Yasin Çubuk’un cenazesi memleketine gönderildi
İran sınır bölgesinde bölücü örgüt mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan 23 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk’un bayramı ailesiyle birlikte geçirmek için uçak biletini aldığı ve bugün de köyüne gelerek kardeşlerine bayramlık alacağı öğrenildi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: