Güncel

HACI BEKTAŞ VELİ VAKFI ve ÇINARCIK BELEDİYESİ İŞ BİRLİĞİ İLE DEPREM BÖLGESİNE YARDIM

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Elazığ depremi sonrası  Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’in çağrısıyla başlatılan yardım kampanyasına ilçe genelinde yüzlerce vatandaş birlik oldu. Yalova Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Fikret Demir de bu yardım kampanyasında yer aldı.

Yalova Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Fikret Demir” Yalova ve Çınarcıktan Malatyaya sevgi yolu Hacı Bektaş Veli Vakfı , Çınarcık Belediyesi iş birliği ile yardımcı olduk. Katkı da bulunan Yalova Gurup ve Derman Medikale , hayvan çadırlarını veren vakıf üyemiz Özlem Paça’ya Teşekkür ederiz. 60 Büyükbaş hayvan çadırı, 7 ton kuru gıda , temizlik malzemesi, 1 ton hayvan yemi , battaniye , çocuk bezi, mama , ısıtıcı , giyim, yatak ve muhtelif temek ihtiyaçları ulaştırılmıştır. Tekrar geçmiş olsun diyor ve Allah bir daha göstermesin diliyoruz. ” dedi.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer konu hakkında “Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin sonrasında ilçe halkımızla birlikte Elazığ ve Malatya’daki depremzedelerin yanında olmak istedik. Çünkü biz yaşanan sıkıntıları ve acıları gayet iyi biliyoruz. Onlara destek olmak için yardım kampanyası düzenledik. İlçe halkımızda bu kampanyaya büyük bir destek verdi . Gelen yardımları personelimizle birlikte kamyonlara yükledik.  Çınarcıklı vatandaşlarımıza hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Elazığ ve Malatya’daki vatandaşlarımızın acısını biraz azalttırsak ne mutlu bizlere. Bir kez daha depremlerde hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’ tan rahmet , acılı ailelere baş sağlığı diliyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: