Güncel

GÜZEL BİR KENT İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Birimi 2019 faaliyet raporunukamuoyuyla paylaştı.

Kent temizliği ve peyzaj düzenlemeleri ile kentimizin birçok noktasında hizmet veren Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Birimi 153 ihbar hattına ve hizmet masalarına gelen talepleri de gün içinde karşıladı. Çöp toplama, süpürge çalışmaları, yıkama, moloz taşıma çalışmalarının yanı sıra galvaniz, yeraltı ve plastik çöp konteynerlerinin yıkamalarını da gerçekleştiren ekipler kamu kurum ve kuruluşlarından gelen talepleri de değerlendirdi.

Çöp Konteynerleri ve Kovaları Yenilendi

İl merkezinde yapılan çalışmalar doğrultusunda 188 adet dış mekan çöp kovası ile birlikte 253 adet galvaniz çöp konteyneri muhtelif adreslere dağıtıldı. Ayrıca kötü kullanımdan dolayı eskiyen konteynerlerin tekerleklerinin bakımları belli periyodlar içinde yapılarak yenilendi.

Kamu Kurumlarına Destek Verildi

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, gelen talepler doğrultusunda kentimizde bulunan ilk ve ortaokulların bahçeleri yıkandı. Ayrıca Ramazan, Kurban Bayramları ve dini günler öncesinde kentimiz sınırları içinde bulunan camilerin temizlikleri yapıldı. Yapılan bu temizlik çalışmalarında camilerde bulunan 21 bin 476 metrekare halının yıkaması gerçekleştirildi.

45 Bin Ton Katı Atık Toplandı

Yalova Katı Atık Yapma ve İşletme Birliği (YAKAB) tarafından işletilen düzenli depolama sahasında geride bıraktığımız 2019 yılı içerisinde 45 bin ton evsel atık işlendi. Bunun yanında 835 ton kağıt, plastik, 1100 ton cam geri dönüşüme kazandırıldı. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarına 371 adet, 13 okula 212 adet iç mekan geri dönüşüm kutusu verildi. Kent merkezi sınırları içinde ise 30 adet geri dönüşüm kafesi monte edildi.

Açık Hava Mekanları Yapıldı

Temizlik İşleri Müdürlüğü Park Bahçe Birimi tarafından yapılan planlamalar doğrultusunda toplam yeşil alan planlaması 2019 yılı içerisinde de devam etti. Yeşil alanları arttırmak ve vatandaşlara estetik bir görünüm ile açık hava mekanları sağlamak amacıyla 15 bin 707 metre kare peyzaj çalışması yapıldı.

Temalı Alanlar Oluşturuldu

Gazipaşa Caddesi üzerinde yapılan düzenlemeler sonrasında, Park Bahçe Birimi tarafından peyzaj düzenlemeleri bu bölge üzerinde kısa sürede yapıldı. Yapılan çalışmalarda kent estetiğine önem verildi. 342 metre kareye hitap eden dekoratif çiçekli banklar cadde üzerine yerleştirildi. Ayrıca Adnan Menderes ve Dere Mahallesini birbirine bağlayan Yalova Belediyesi tarafından yapılan köprüler üzerine dekoratif taklar ve çiçeklendirme yapıldı.

Kamusal Alanlara Müdahale Edildi

Mevcut yeşil alan, parklar, tarihi çınarlar, cadde ve sokakların periyodik bakımlarının yanında Okul, Hastane, Cami ve kamusal alanlardan gelen bitki dikimi, ağaç budama, peyzaj atığı alımı, ot biçimi gibi taleplere de Yalova Belediyesi tarafından destek verildi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: