Güncel

Güleç; ”Bilmemek Değil Öğrenmemek Ayıp”

Yalova Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar’ın Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Özel Kalem Müdürlüğü hakkında ortaya attığı iddialarına rakamlarla cevap, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’ten geldi. Kulaktan dolma bilgilerle atmasyon açıklamalar yapmak bu arkadaşların alıştığımız tarzı diyen Güleç; “Bilmemek değil öğrenmemek ayıp.Öğrenmeden konuşmaksa karalamak ve kul hakkı yemektir. Bizim görevimiz aynı zamanda AKP İl Başkanına da doğrular öğretmektir” dedi.

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, yazılı olarak yapmış olduğu açıklamada şu cümlelere yer verdi;

“AKP İl Başkanının basın emekçileri ile bir araya geldiği toplantıda yapmış olduğu açıklamaları yerel medya organlarından bizlerde halkımız gibi öğrendik ve tabi ki yapmış oldukları gayriciddi açıklamadan dolayı da halkımız gibi bizlerde kendilerine güldük. Özellikle seçim döneminde bizler ve değerli hemşehrilerimiz gördük ki bu arkadaşlar atmakta sınır tanımıyor.AKP İl Başkanı yine sınırları zorlayan bir açıklamayla yine karşımızda. Şimdi bu kadar bilgiliymiş gibi açıklamalarda bulunan AKP İl Başkanına öncelikle birkaç örnek soru soralım.

Acaba AKP İl Başkanı, belediye yönetiminin AKP’de olduğu seçim arifesi olan 2013 yılında Özel Kalem tarafından yapılan harcama rekorunun (5,6 milyon TL) geride bıraktığımız 5 yılda(2014-2019) enflasyona, zamlara, doların yükselişine ve tüm ekonomik artışlara rağmen kırılamadığını biliyor mu? Özel Kalem harcamalarını kes dediği Özel Kalem Müdürlüğünden 2019 yılında harcadığı paranın AKP’nin yönetiminde olan 2012 yılında harcanan bütçe kadar(1,5 milyon TL) olduğunu biliyor mu? Meclis sıralarından yurt dışı gezileri için tasarruf nedeniyle gelmiyoruz diyen AKP’nin 2013 yılında yurt dışı gezileri için harcanan rakamın (161bin TL) bizim 5 yılda yapılan yurt dışı gezi harcamalarına neredeyse eşit olduğunu biliyor mu?”

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: