Güncel

GİRNE CADDESİ DÜZENLENECEK TÖRENLE CUMARTESİ GÜNÜ AÇILIYOR

Yalova Belediyesi tarafından yenilenen Girne Caddesi ile K.K.T.C. kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın büstü, düzenlenen törenle açılacak. 19 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’de yapılacak açılışa K.K.T.C. 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılacak.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın verdiği talimat neticesinde Yalova Belediyesi tarafından İsmetpaşa Mahallesi’nde ki Girne Caddesi yeniden düzenlendi. Caddenin tretuvarları yenilenerek sıcak asfalt çalışması yapıldı. Çevre ve peyzaj çalışmalarının da tamamlandığı cadde üzerinde ki yeşil alana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın büstü yapıldı.

‘Kıbrıs’ konulu konferans düzenlenecek

Yalova’nın KKTC’de ki kardeş şehri olan Girne’nin isminin yer aldığı Girne Caddesi’nin açılışı sonrasında Yalova Belediyesi’nin destekleriyle Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği tarafından “Kıbrıs” konulu konferans düzenlenecek. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda saat 14.00’de başlayacak konferansa K.K.T.C. 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılacak.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: