Güncel

GELENEKSEL KIYI BALIKÇILIĞININ KAYIT ALTINA ALINMASI VE DESTEKLENMESİ TEBLİĞİ (TEBLİĞ NO: 2019/47) YAYINLANDI

Deniz ve iç sularda geleneksel kıyı balıkçılığının kayıt altına alınması ve sürdürülebilir yönetimi amacıyla balıkçı gemisi sahiplerine destek verilecek.

Bakanlığımızın konuyla ilgili tebliği 8.11.2019 tarih ve 30942 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

İlgili tebliğe göre balıkçı gemisi sahiplerine balık gemisinin boyuna göre 750 TL ile 1.25 TL arasında destekleme ödemesi yapılacak.

Desteklemeden yararlanmak isteyen balıkçı gemisi sahipleri veya yetkilisi,Tebliğin yayımı tarihinden itibaren 22/11/2019 günü mesai saati bitimine kadar gemisinin ruhsat tezkeresinin düzenlendiği il/ilçe müdürlüklerine Tebliğ ekinde yer alan Geleneksel Kıyı Balıkçılığının Kayıt Altına Alınması ve Desteklenmesi Tebliğinden Yararlanacaklar İçin Dilekçe ve ekleriyle şahsen müracaat edecekler.

Destekleme için balıkçı gemisinin Tebliğin yayımlandığı tarihteki SUBİS kayıtlarında yer alan en büyük boy uzunluğu esas alınacak.

İl/ilçe müdürlüğü tarafından balıkçı gemisinin Tebliğin yayımlandığı tarihte;Geçerli bir su ürünleri avcılık ruhsatına sahip olduğu, O tarihte balıkçı gemisi sahibi ve gemi boyu bilgileri, il/ilçe müdürlüğü kayıtlarından ve SUBİS’ten kontrol edilecek. Kontrol sonucunun uygun olması halinde müracaat işleme alınacak.

İlgili resmi gazete

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: