Güncel

Gazipaşa Sorununa İç İşleri Bakanlığı El Attı

Yalova Belediyesine gelen müfettişlerin yapmış oldukları ve devam eden incelemeler sonuncunda İçişleri Bakanlığı tarafından AK Partili encümen üyelerinin de içinde bulunduğu dönemin sorumlularına soruşturma izni verildi.

Gazipaşa Caddesinde bulunan işletmelerin kanuna aykırı olarak yapmış oldukları çıkmalar 4 Ağustos Pazar gününe kadar işletme sahipleri tarafından kaldırılması gerekiyor. İşletmeler everilen süre zarfında yıkımlar gerçekleşmezse 5 Ağustos Pazartesi günü daha önce alınan yıkım kararı Yalova Belediyesi tarafından uygulanacak.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Salman; “Gazipaşa Caddesindeki İmar Kanuna aykırı yapılan çıkmalardan dolayı yasal süreç başlatılmıştı. Aynı konuyla ilgili bugün itibariyle görevlendirilen müfettiş incelemesi devam etmektedir. İçişleri Bakanlığı ilgililer hakkında soruşturma izni verdiğinden konuyla ilgili olarak Başkan Yardımcılarım, Birim Müdürleri ve çalışma arkadaşlarımla acil bir toplantı gerçekleştirdik. Daha önce alınan ve işletmecilere tebliğ edilen kararın uygulanması için gerekli talimatları verdim. Konunun aciliyeti nedeniyle 04-08-2019 Pazar günü akşamına kadar İmar Kanuna aykırılıkların ve çıkmaların yasal sınırına getirilmemesi durumunda belediyemiz tarafından 05-08-2019 Pazartesi sabahı daha önce alınan yıkım kararı uygulanacaktır. Esnafımızın mağdur olmaması için gerekli hassasiyeti göstereceğini biliyorum. İşletmecilerimize ve kamuoyuna duyurulur” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: