Güncel

“EVDE KAL, HAYAT KURTAR”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, Yalovalılara çağrıda bulunarak, zaruri olmadıkça evden çıkmayarak koronavirüs tedbirlerine katkı sunmayı ve bu salgından korunmayı tavsiye etti.

Koronavirüs ülkemizde de her geçen gün yayılmayı sürdürüyor. Bu kapsamda başta Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı olmak üzere herkes evden çıkılmaması gerektiği uyarılarında bulunuyorlar. Bu kapsamda bir açıklama yapan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar da vatandaşlara, “Evde Kal, Hayat Kurtar” sloganı ile seslendi. Zaruri olmadıkça evden çıkılmamasını öneren Tatar açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Tüm dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgının etkileri her geçen gün artmaktadır. Bu salgın hala yayılma aşamasındadır. Sağlık Bakanlığı’nın da yaptığı açıklamalarda belli olduğu üzere hasta sayımızda ve vefat eden insanlarımızın sayısında da artış mevcuttur. Bilim kurulunun yaptığı en önemli uyarı salgın süresi boyunca insandan insana bulaşan bu virüsle ilgili olarak her insanın hem kendisi, hem de sevdikleri için tehlike oluşturmuş olmasıdır. İnsanlar ne kadar çok dolaşımda olursa hastalığın yayılma tehlikesi o kadar artıyor. Bir insan taşıyıcıda olabilir, hastada olup sevdiklerine bulaştırabilir. İlk önce can güvenliğini sağlamak zorundayız. Zor zamanlardan geçiyoruz. Bu salgına karşı mücadele alınacak tedbirler yalnızca Hükümetin ve devletin resmi makamlarının değil, her insanın, her ferdin birer birer yapması gereken sorumluluklar da mevcut. Türk milleti olarak bu güne kadar sevdiklerimize, sevgimizi kucaklaşarak gösteriyorduk. Şimdi ise belli bir süreliğini de olsa artık sevgimizi birbirimizden uzaklaşarak göstermek zorundayız. Birbirimize temas etmememiz lazım. Fert olarak Sen istersen kısa sürede bu salgınla mücadelede başarı sağlanır ve tekrar eski günlerimize döneriz. İnsanlarımızın ilk önce Vücut sağlığını güvence altına almamız lazım. Bunun için, ‘Evde Kal- Hayatta Kal’ diyoruz.

Evde kalırsan kısa süreliğine belki canın sıkılır ama yarın sevdiklerinle birlikte hayatta kalırsınız. Evde kaldığınız sürede ise Resim yapın, Şiir yazın, Hatıralarınızı yazın, günlük tutun, fotoğraf albümlerinizden sevdiklerinizle beraber geçirdiğiniz hatıraları ve resimleri yad edin. Yarınlar da beraber yapacağınız işleri hayal edin ve planlayın. Ama bu gün zorunlu olmadıkça ihtiyaç olmadıkça, evde kalın, sevdiklerinizden ayrılmayın.

Herkes yarınlarla ilgili olarak ekonomik endişe, kaygı, tedirginlik ve korku yaşıyor. Evet, bu herkesi düşünmeye sevk ediyor. Ama bugün önceliğimiz İnsanların can güvenliğidir. Vücut sağlığı yerinde olmazsa, akıl sağlığımızı sağlayamazsak yarınlar bizim için daha da tehlikeli olabilir. Ekonomik kayıpların telafisi olur. Bizler sağlam olduğumuz müddetçe hayatta olduğumuz müddetçe bütün zorlukların üstesinden geliriz. Yalova olarak nasıl ki Depremde sevdiklerimizi kaybettik, ekonomik kayıplar yaşadık nice sıkıntılı günler geçirdik. Ama o zor günleri de birlik beraberlik içinde yardımlaşma ve paylaşma ile atlattık. Türk Milleti olarak 4 milyon Suriyeliye nasıl ki 40 Milyar dolar harcadıysak Kendi ülkemiz ve Milletimiz içinde daha fazla imkanlara ve kaynaklara sahibiz. Yeter ki birlik beraberlik içinde olalım. Sen istersen ve hayatta kalırsan, Millet yaşar ve Devlet ayakta kalır. Hükümetler gelip geçicidir. İyi yapamayan, beceremeyen gider daha iyi yönetecek olanlar gelir. Bütün enerjinizi hayatta kalmak için harcayın. Bu konuda Türk Milleti çaresiz değil, Kimseye de mecbur ve mahkum değil. Yeter ki can kaybı olmasın. Tarihte Türk milletinin hangi zorluklarda ne şartlarda nice başarılı işlere imza attığı örnekleriyle mevcuttur. Beyliklerden, İmparatorluklar kurmuş bir medeniyetin, tarih yazan bir milletin torunlarıyız. Sizler kendinize inanın Birlikte başaracağız. Türkiye’nin kaynakları ve imkanları 83 milyonda değil 800 milyon insana da yeter. Adaletli şekilde Yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma içinde olursak bu zor günleri de beraberce atlatırız.

Belli bir süre Evde kalmak zor diyenler şunu unutmayın. Sizler yalnızca evde kalacaksınız. Sağlık çalışanlarımız her gün ölümle burun buruna, sevdiklerinden ayrı kalmak zorunda, hayatlarından bile vazgeçerek zor şartlarda size ve sevdiklerinize hizmet veriyor. Yine aynı şekilde zor şartlarda insanların hizmetlerini gerçekleştirmek için zorunlu olarak dışarda görev yapmak zorunda olan hayatlarını tehlikeye atan güvenlik güçlerimiz mevcut. O insanlar Hayat kurtarıyor ve Hayat kurtarmak bir insanı yaşatmak için kendi hayatlarını tehlikeye atıyor. Sizde onlara destek olmak istiyorsanız, Sizde Hayat kurtarmak istiyorsanız, ‘Evde Kalın-Hayat Kurtarın’. Hem kendi hayatınızı, hem sevdiklerinizin hayatını hem de Sağlıkçıların hayatını kurtarmak için sokaktan uzaklaşın. Görünmez olanı görünür kılın. Virüs mikrobunu göremiyoruz lakin Tehlikesini her geçen hissedebiliyoruz. Bu felaketin Telafisi mümkün olmayacak daha da acı verecek boyutlara getirmeden önce Keşke dememek için, Eyvah dememek için Her birlikte mümkün olduğunca zorunlu olmadıkça kendimize kurallar koyup gereğini yapmamız lazım. Biz tedbir almazsak başımıza gelecek felaket sonrası kimse bize yardım edemez. Sevdiklerin için sokaktan uzaklaş, evde kal- hayatta kal, evde kal- hayat kurtar”

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: