Güncel Yalova

Etibank Planlamaları Başladı

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci üniversiteye devri gerçekleşen Çiftlikköy’deki Etibank Tesisleri’nde planlama çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Yalova Üniversitesi ile Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında sürdürülen görüşmeler neticesinde hazineye devri gerçekleşen ve ardından da üniversiteye devri gerçekleştirilen Çiftlikköy’deki Etibank Tesisleri’nde proje çalışmaları sürüyor. Burada Yüksekokul mu yoksa fakültemi kurulacağı ise bu planlama sonrasında netlik kazanacak. Konuyla ilgili bilgi veren Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, “Etibank Tesislerinin üniversiteye devri tamamlandı.

Burada planlama çalışmalarına başladık. Planlamalarımızı kısa vadeli değil de 50 yıl sonrasına bile yetecek şekilde gerçekleştiriyoruz. Uluslararası bir tesis olmasını hedefliyoruz. Burada yap-işlet-devret modelini hayata geçirmek istiyoruz. O nedenle de sektörü buraya çekmek isteğimiz var. Araştırmasını da yapıyoruz. Yurtdışı ve yurtiçindeki örneklerini inceliyoruz. Deneyimleri olan kişilerle görüşüyoruz. Tüm bilgileri toplayıp gerekli planlamaları tamamladıktan sonra da düğmeye basacağız. Elbette bunu yaparken de aceleci davranmayacağız” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: