Yalova Yaşam

Esnafımızdan Bir Çağrı Var”Eşit Davranın”

İstanbul caddesi Üzerinde Bulunan Acıcık Çiğ Köfte’nin Yalova Bayiliğini yapan Hakan Engin 1974 Yalova doğumlu esnaf ve dernek başkanı Yalova’ya tanımtım katkısı sağlamaya devam ediyor.

Hakan Engin ” Yalova da iş hayatımdan önce futbol oynuyordum çok ciddi bir kaza geçirdikten sonra futbol hayatım bitti. İş arama yerine hayatıma aşçılığı aldım. Antalya da özellikle Bodrum Kuşadası’nda çalışmalarım oldu. Bodrumda Halikarnas’ın şefliğini yaptım. Televizyonda yemekler üzerine yayınlar yaptım. Yalova’yı en güzel şekilde temsil ettim. Yalova Aşçılar ve Pastacılar Derneğini kurduk. Derneğimiz bir yıl oldu. TAŞBAKAN konfederasyonuna bağlıyız. Bu dünya çapında bir konfederasyon,milli eğitimle anlaşmalı. Yemek yarışmaları yapılıyor , kurslar veriliyor , belgeli eğitimler veriliyor. Derneğimize destek veren üyelerimizle bu yolda devam ediyoruz. Kendi iş yerimde ise ben Acıcık Çiğköfte’nin Yalova şubesinin adını aldım. Acıcık Çiğ köfte İstanbul Ümraniye de asıl bayiisi bizde acılı acısız çiğ köftemiz var. Ev yapımı sarmamız , içli köftemiz, midyemiz , sabahları kahvaltımız var . Her bütçeye uygun nazih bir yeri sizlere sunduk.” dedi .

Engin esnaf olarak ne gibi şikayetleriniz var sorusuna ” Kırlangıç bayrak dediğimiz dükkanlarımızın önüne astığımız bayrakları kaldırılmasını söylüyor zabıta fakat sadece hep bizi uyarıyor. İstanbul caddesinin başındaki esnafın dükkanlarındaki bayrakları söylediğimizde bunlar seni alakadar etmez . Sen işine bak cevabı alıyoruz. Bir yasak konuluyor ise neden her esnafa uygulanmıyor? Ben en çok bunu merak etmekteyim. Yalova da her sıkıntı ve sorun elbet düzelecektir. Halkımız ile alış veriş dönüşümü sağlanmaz ise bir çok esnaf kazanmak için açtığı dükkanından olacak. Alım satımın durduğu bugünlerde esnaf ziyaretlerinin arttırılması ve dinlenilmesini öneriyorum. ” diye cevap verdi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: