Güncel

Ercüment Doğan Hayatını Kaybetti

Usta sanatçı Nejat Uygur’un oğlu Süha Uygur, sosyal medya hesabından Türk tiyatrosunun sevilen isimlerinden Ercüment Doğan’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

‘Çiçek Taksi’, ‘7 Numara’ ve ‘Ekmek Teknesi’ dizilerinde rol alan tiyatro oyuncusu Ercüment Doğan, 55 yaşında hayata veda etti. Acı haberi Süha Uygur verdi.

Süha Uygur, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tiyatro sanatçısı 35 yıllık arkadaşım Ercüment Doğan’ı kaybettik. Cenazesi 5 Ocak Pazar günü öğlen vaktinde Yalova Çiftlikköy ilçesine bağlı İlyasköy içindeki camiden kalkacaktır. Tüm sevdiklerine ve sanatçı arkadaşlarımıza duyurulur. Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Ercüment Doğan kimdir?

Ercüment Doğan, 1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1989 yılında kurduğu 5 Taş Çocuk Tiyatrosu ile hem oyunculuğa hem de prodüktörlüğe başladı. Büyük emek vererek başladığı oyunlarını Anadolu’nun neredeyse tüm şehirlerinde sergiledi. Bununla yetinmeyen Doğan, oyunlarını yurt dışında da sergiledi.

1998 yılında sanat yönetmeni olduğu Bahçelievler Kültür Merkezi adını Tiyatro severlere duyurmak ve İstanbul’a yeni bir Tiyatro salonu kazandırmak için kolları sıvayan Ercüment Doğan, Annem 40 yaşında Babaannem 20 adlı oyunda öküz Behçet ve yavru Şakir, Bahri BEYAT’ın sahneye koyduğu Laçka adlı oyunda Aşçıbaşı Yaşar, Çetin AKÇAN’ın sahneye koyduğu Gel de Çık İşin İçinden adlı oyunda George Pigdon, Şaşkın Koca adlı oyunda Haldun Dandun, Hanımlar&Beyler adlı oyunda da 7 farklı karakteri canlandırmıştır.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: