Güncel

Dünya Temizlik Gününde Gençler Kolları Sıvadı

Yalova Belediyesi’nin desteklediği Sivil Yaşam Derneği Yalova İl Direktörü Gizem Gökben Koçve üniversite öğrencileri tarafından gerçekleştirilen çevre temizliğine farkındalık hareketi 158ülkede eş zamanlı yapıldı.

21 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında Let’s Do It (Haydi Yapalım) çevre temizliğine farkındalık hareketi Cumhuriyet Meydanı’nda 20 kişilik bir ekiple başladı. Doğu sahil bandında devam eden temizlik çalışması Dünya’ya çevre dersinin verildiği Yürüyen Köşk’te son buldu.

Koç, “Çöp Bulmakta Zorlandık, Yalova Temiz Bir Kent”

Sivil Yaşam Derneği Yalova İl Direktörü Gizem Gökben Koç Yalova’nın temiz bir kent olduğunu belirterek şunları kaydetti; “158 ülke ile eş zamanlı olarak Yalova’da gerçekleştirdiğimiz çalışmaya katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çevre konusunda farkındalık oluşturmak, temiz bir çevre sağlamak, çöp körlüğünü yenmek ve sürdürülebilir projeler üretilmesine teşvik etmek amacıyla düzenlenen temizlik hareketine ilgi büyüktü. Yalova’mız gerçekten temiz bir kent. Yalova halkının son derece sağduyulu olduğunu düşünüyorum. Çöp bulmakta zorlandık diyebiliriz. Dünya’nın en büyük sivil hareketi olan Let’s Do It projesine destek olan başta Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman nezdinde ekip arkadaşlarına teşekkür ediyor, temizlik hareketine katılan tüm gönüllere şükranlarımızı sunuyorum.”

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: