Gezi Rehberi Güncel Kültür-Sanat Yalova

Dünya Televizyonları İçin Yürüyen Köşk Belgeseli Hazırlanıyor

ABD’de yaşayan ünlü yapımcı-yönetmen Fehmi GERÇEKER Yürüyen Köşk konulu bir belgesel hazırlıyor.

Gerçeker, dünya televizyonlarına hazırladığı belgesellerle ün yapmış bir yapımcıdır. Yürüyen Köşk hayranı olan Gerçeker’in amacı; doğa ve çevre sembolü Yürüyen Köşkü dünyada tanıtmak ve buradan hareketle toplumda doğa sevgisini geliştirmek ve gençlerde çevrecilik bilinci oluşturmaktır.

50 dakika olması öngörülen belgeselin çekiminde, dünya tv standartlarında en ileri teknoloji olan 4K ile gerçekleştirilecektir.

Filmin galası önce Yalova’da sonra Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak. Belgeselin daha sonra yurtdışında görücüye çıkması ve dünya televizyonlarında gösterime girmesi öngörülmektedir.

Yurt içinden ve dışından çok sayıda üst düzey uzmanların emekleri ile oluşturulmaya çalışılan belgesel gösterime girdiği zaman; Yalova’nın markası olan doğa  sembolü YÜRÜYEN KÖŞK dünyada tanınacak, Atatürk’ün çevreci uygulamaları konuşulacak ve Yalova kenti için muazzam bir turizm reklamı olacaktır.

Projeye özellikle Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yürüyen Köşk Derneği (YKD) Kurucu Başkanı Metin Erdoğan destek vermektedir.

Filmde yer alması kesinleşen uzmanlar:

Araştırmacı-Yazar Metin Erdoğan, Tarihçi Sinan Meydan, Biyoyakıt-Çevre Uzmanları David Mousdale, Prof. Dr.Can Erkey, Prof. Dr. Özcan Konur ve Prof. Dr.H.Hüseyin Öztürk ile   WWF Temsilcisi Aslı Pasinli, Tema Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ve Yazar Dr. Seda Bayındır Uluskan.

Belgesel hakkında ayrıntılı bilgi için ekteki web sayfasına bakabilirsiniz:http://www.yuruyenkoskfilm.com/

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: