Güncel

DR. METİN ORAL HAYATIMIZI TEHLİKEYE ATMAYALIM

Koronavirüse karşı önümüzdeki 10 günün çok önemli olduğunu ifade edenAltınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Belirlenen kurallar harfiyenuygulanmalı. Evde kalınmalı. Temaslardan kaçınılmalı. Aksi durumda büyüksıkıntılar yaşanabilir” ifadelerini kullandı.

Umre ve yurt dışı dönüşü 14 gün kuralının kesinlikle uygulanması gerektiğini dilegetiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Sağlık Bakanlığı tarafındanaçıklanan 14 kural da harfiyen uygulanmalı. 65 yaş üstü büyüklerimiz ile kronikhastalığı olan vatandaşlarımız da zorunlu olmadıkça kesinlikle evlerinden dışarıçıkmaması gerekmektedir” dedi.

“DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUNMALI”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, bütün dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile ilgili herkesi dikkatli ve tedbirli olmaya davet etti.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yetki alanında bulunan tüm resmi binalar, vatandaşların toplu olarak yer aldığı mekanlar, toplu taşıma araçları,çocuk oyun parkları, okul ve ibadethanelerin de aralarında bulunduğu kapalı alanda korona virüsüne karşı özel dezenfekte çalışmalarını temizlik işleri bünyesinde mobil hijyen ekipleri ile yaptıklarını bu çalışmaların program dahilinde devam edeceğini bildirdi. Oral, öte yandan ilçe geneline bilgilendirme afişleri ve el ilanları ile halkımızı bilgilendirildiğini söyleyerek, “Kapı kapı dolaşarak yaşlılarımıza kolonya ve bilgilendirme broşürü dağıtıyoruz” dedi.

“SU VE SABUN EN YAKIN DOSTUMUZ OLMALI”

Devletin ve kurumların aldığı tedbirlerin yanı sıra bireylerin önlemlerinin de çok önemli olduğunu dile getiren Dr. Oral, “Riskli gurupta olan insanlar dışarıya çıkmamalı. Kişisel temizlik ve kişisel tedbir şart. Ellerimizi sık sık yıkamalıyız. Su ve sabun bu süreçte en yakın dostumuz olmalı” dedi.

“ÇOCUKLAR GİZLİ TAŞIYICI”

Yetişkin bir insanın virüsü başka birisine bulaştırmasıyla çocukları bulaştırmasının farklı olacağını söyleyen Dr. Oral, “Çocuklar belki, yetişkinlerden 10 kat daha bulaştırıcı olabiliyor. Gizli taşıyıcı çocuklar. Bu büyük tehlikedir Öte yandan virüsün hızla bulaşmasının başka bir tehlikesi de sağlık sisteminin olumsuz etkilenecek olmasıdır. Yapılması gereken tek şey hasta sayısını azaltmaktır.Bunun tek yolu da insanların bir birleriyle temas etmemesidir. Evde kalalım.Zorunlu olmadıkça evden çıkmayalım” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE DÜNYAYA ÖRNEK OLDU”

Korona virüs salgını başladığı andan itibaren Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin aldığı önlemlerle dünyaya örnek olduğunu ifade eden Dr. Metin Oral, “Sağlık Bakanlığımızın zamanında uygulamayı koyduğu tedbirler ve salgınla mücadele konusunda halkın bilinçlendirilmesi ile önemli bir noktaya geldik. Sağlık Bakanlığımızın konuyla ilgili yürütmüş olduğu çalışmalar çok şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Türkiye’nin her yöresinde üstün bir adanmışlıkla görev yapan doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık personelimiz, Belediye personellerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: