Güncel

Doğu ve Batı Sahilinde Yosunla Mücadele Devam Ediyor

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Doğu Sahil Bandı ve Akasya Parkta temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Yaz aylarında artan hava ve deniz suyu sıcaklıkları nedeniyle yosunların sahillerimize vurması sonucu Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını yoğunlaştırdı. Her iki sahilimizde kepçeyle biriken yosunlar toplanırken, temizlik görevlileri ise plajlarda mıntıka temizliği gerçekleştirdi. Ekipler; Akasya Park, Yürüyen Köşk ve Doğu Sahil Bandında oluşabilecek kötü koku ve görüntüye mahal vermemek için çalışmalarını belirli periyodlarla devam ediyor.

Yosunla mücadelelerini sürdürdüklerini belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü Yetkilileri;“Havaların ısınmasıyla birlikte deniz suyu sıcaklıklarında artış meydana geliyor buda yosunların sahillerimize vurmasına yol açıyor. Belediyemiz olarak bu konuda temizlik çalışmalarımızı hem Doğu Sahil Bandında hem de Akasya Parkında belirli periyodlarla sürdürüyoruz. Devam eden çalışmalarımız sayesinde sahillerimizi temiz tutmak için çalışmalarımız bu yönde devam ediyor.” dediler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: