Güncel Yaşam

Diber AY Hayatını Kaybetti

Ankaraya akraba ziyareti için giden sanatçı Dilber AY geçirdiği kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetti.

22:05’te rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan sanatçı Dilber Ay’ın kalp krizi geçirdiğini belirleyen doktorlar, acil müdahale ederek hayatta tutmaya çalışsa da, 1 saat süren uğraşlara rağmen 23:00’da hayatını kaybettiğini açıkladı

Dilber AY Kimdir ?

Kureyşan aşiretine mensup olan Ay, 1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kahramanmaraş ilinde, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Çok fakir bir aile çocuğu olmasına rağmen, ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’ tan Ankara’ya göç etmiş ve oradan da Bolu-Düzce taraflarına yerleşmişlerdi.

Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşında babasından yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce ise Düzce’ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. O zamanlar sesinin çok güzel olduğunu ispat etmek için radyoya hemen katıldı ve Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve radyocuların düzenlediği güzel ses yarışmasını Dilber Ay birinci olarak kazandı.

İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 60 albümü oldu. Almanya’da iki kere hapis yattı. Bir dönem Flash TV’de Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu yapmıştı.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: