Güncel

Deprem Anıtında Hummalı Çalışma

17 Ağustos Marmara depreminin 20 yıldönümü öncesi, 17 Ağustos Parkı içinde bulunan Deprem Anıtında hazırlıklara başlandı.

Yalova Belediyesine bağlı ekipler tarafından ilk olarak çevre düzenlemesi gerçekleştirildi.Anıtın simgesi olan hayatını kaybeden vatandaşların isimlerinin yazılı olduğu mermer sütunların üzerinde bulunan yazılar ise uzun uğraşlar sonuncunda silindi. Yapılan dış temizliğin ardından 1999 yılında yaşanılan acıların 20 yıldır tazelendiği fotoğraf sergi alanı ise Yalova Belediyesi personeli tarafından özenle temizlendi.

Depremi gelecek kuşaklara unutturmamak adına anıtın önemli olduğunu belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Yalova deprem kuşağında yer alan bir kent. Deprem gerçeğini eğer unutursak tıpkı 1999 yılında olduğu gibi yine büyük acılara maruz kalabiliriz.Bu nedenle deprem anıtını önemsiyoruz. Anıtın temizliğini ve çevre düzenlemesini çalışma arkadaşlarımız rutin olarak gerçekleştiriyor. Ama her Ağustos ayı öncesi kapsamlı bir şekilde ve özenle gerçekleştiriyoruz. Her ne kadar biz bu temizliği yapsak bile bazı kendini bilmezler anıta zarar vermeyi, yazılar yazarak vandallıklarını gösteriyorlar” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: