Güncel

DENETİM EKİPLERİ RAMAZAN DENETİMLERİNE HIZ VERDİ

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekipleri tarafından Yalova genelinde faaliyet gösteren başta ekmek fırınları olmak üzere bütün gıda işletmelerine Ramazan ayı dolayısıyla denetim yapıldı. 

Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen denetimlere Şube Müdürü Ahmet Tırnakçı ile Gıda Kontrol Görevlileri katıldı. Halkımızın sağlıklı ekmek ve gıda tüketmesi amacıyla sık sık gerçekleştirilen denetimler Covid-19 bilgilendirmesini de kapsayacak şekilde genişletildi. Fırınların ve diğer gıda işletmelerin üretim, depo ve satış reyonlarını incelenerek iş yeri yetkililerine ortam hijyeni ve mevzuat kurallarına uyulması hususunda 5996 sayılı kanun çerçevesinde bilgilendirmelerde bulunuldu.

Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet TIRNAKÇI “Sürdürülen rutin denetimlerin yanı sıra Alo 174 Gıda Şikayet Hattı başta olmak üzere iletilen şikayetleri titizlikle incelemeye devam ediyoruz. Tüketicilerimizin “En İyi Denetçi Tüketicidir” ilkesi doğrultusunda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları durumunda Alo 174 Gıda hattını arayarak bildirmelerini bekliyoruz. Tüm vatandaşlarımıza huzurlu ve bereketli bir ramazan diliyorum” şeklinde konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: