Güncel Sağlık

CUMHURİYET HALK PARTİSİ YALOVA MİLLETVEKİLİ ÖZCAN ÖZEL’İN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Sağlık hizmeti dünyada her insanın her an ihtiyaç duyabileceği, ihtiyaçduyduğunda en nitelikli hizmeti talep ettiği önemli bir hizmettir.

Sağlık çalışanlarımız mesleklerini icra ederken yaptığı işi her şeyin önünde tutan, gerektiğinde kendi sağlığını, özel hayatını, ailesini ihmal ederek insana sağlığına, insanlığa hizmet etmektedir. Sağlık hizmetinin en iyi, en nitelikli bir şekilde sunulabilmesi için elbette fiziki yapı, yeterli donanım gereklidir ama nitelikli, iyi yetişmiş insan kaynağı olmazsa fiziki imkânların da bir anlamı kalmamaktadır.

Sağlık çalışanlarımıza görevlerini yerine getirirken yardımcı olmak,onların sorunlarını çözmek önce ülkemizi yönetenlerin sonra hepimizin ortak sorumluğudur.

Sağlık çalışanları bizim için en çaresiz zamanlarımızda çarenin adresidir.

Dünyayı kasıp kavuran, Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgınilan edilen, Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre ülkemizde tek vaka olarak görülen yeni tip korona virüs salgını konusunda da bilgisine,birikimine en öncelikli ihtiyaç duyduğumuz kişiler yine sağlık çalışanlarımızdır.

Sağlık çalışanlarımız ve ülkemizi yönetenlerin bu virüs konusunda yaptıkları uyarıları paniğe kapılmadan dikkate almak, ellerimizi belirtilen şekillerde yıkamak, mecbur kalmadıkça kalabalık yerlere gitmemek, yurt dışına çıkmamak hem kendi sağlığımız hem toplum sağlığı için gereklidir.

Sağlık çalışanlarımızın büyük sorunları olduğunu biliyoruz. Bu sorunlarınçözülmesi, sağlık çalışanlarımızın görevlerini yerine getirirken şiddete maruzkalmaması en büyük dileğimizdir

.Onurlu bir görevi yerine getiren tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum, emekli olan sağlık çalışanlarımıza sağlıklı uzun ömür diliyorum, hayata veda eden sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: