Güncel

Çınarcık’ta Engelsiz Plaj

Çınarcık Belediyesi engellilere yönelik hayatı kolaylaştırma çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Engelli bireyleri denizle buluşturan “Deniz Engel Tanımaz” projesi kapsamında engelsiz plaj Çınarcık’ta yüzleri güldürüyor.

Mavi Bayraklı plaja sahip olan Çınarcık’ta engelli vatandaşlar denizin tadını çıkarabilecekler. Çınarcık’ı engelsiz bir ilçe yapmak için kolları sıvayan Çınatcık Belediye Başkanı Numan Soyer “Deniz Engel Tanımaz” projesi kapsamında ; engelli vatandaşların yıllardır uzaktan baktıkları denizle buluşturuyor. Çınarcık’ta yaşayan veya tatil için gelen engelli vatandaşlar Harmanlar Mahallesi Vali Akı Caddesi’nde Sinem Cafe’nin önünde kurulan “Deniz Engel Tanımaz” projesi kapsamındaki Engelsiz Plajında rahatlıkla denizden istifade edebilecekler.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer konu hakkında “Engeller sevgiyle birlikte aşılır. Tüm engelli kardeşlerimiz ve evlatlarımız bizim için ayrı bir değere sahipler . Engelli vatandaşlarımızın yıllardır uzaktan baktıkları denizle buluşturmak için “Deniz Engel Tanımaz” projesi kapsamında çalışmalarımızı yürüttük. Gelinen son nokta da, artık Mavi Bayraklı denizimize engelli vatandaşlarımızda girebilecekler. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: